Категорія
Новини
Дата

Інвестори оцінили Stripe у $95 млрд. Платіжний сервіс став найдорожчою приватною компанією Кремнієвої долини

Американський сервіс онлайн-платежів у рамках раунду останнього фінансування інвестори оцінили в $95 млрд. Ця оцінка перевищує оцінку Facebook і Uber до того, як вони стали публічними, і є рекордною для приватних компаній з Кремнієвої долини, пише Financial Times.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Під час раунду фінансування Stripe залучив $600 млн. 
  • Інвесторами стали Allianz, AXA, Бейлі Гіффорд, Fidelity Management & Research Co, Sequoia Capital і Ірландське національне управління казначейства (NTMA), пише Reuters.
  • Залучені кошти Stripe планує використовувати для розширення своєї діяльності в Європі. Зокрема, для збільшення чисельності співробітників в офісі в Дубліні на 1000 осіб протягом найближчих п'яти років і запуску до кінця 2021 року сервісу в Бразилії, Індії та Індонезії.
  • Останній раз компанію оцінили у квітні 2020 року – у $36 млрд, пише CNBC.

Довідка 

Компанію засновано 29 вересня 2011 року вихідцями з Ірландії – братами Джоном і Патріком Коллісонами. Штаб-квартира компанії розташована у Сан-Франциско. Stripe розробляє програмне забезпечення, що дає змогу підприємствам приймати платежі через інтернет. 

Контекст

Високій оцінці Stripe сприяла пандемія COVID-19, під час якої відбулося зростання онлайн-покупок. У своєму попередньому раунді фінансування у квітні минулого року Stripe виділила спалах COVID-19 як основний рушій переходу економіки онлайн. «Ми інвестуємо в інфраструктуру, яка буде підтримувати інтернет-торгівлю у 2030 році і в наступний період», – зазначила фінансовий директор Stripe Дхівья Сурьядевара. 

З початку COVID-19 понад 200 000 нових компаній в Європі зареєструвалися на платформі Stripe. Серед клієнтів Zoom, Salesforce і Atlassian, а також Shopify, Instacart і Deliveroo, Instagram.

За словами співрозмовника Financial Times, сервіс Stripe обробляє більший обсяг платежів, ніж його європейський конкурент Adyen. Останній має ринкову капіталізацію в €60 млрд і обробив операцій на €303,6 млрд у 2020 році.

Важливі цифри

Компанія стала третьою у світі серед найбільш високооцінених приватних компаній світу. Перше місце займає власниця соцмережі TikTok китайська ByteDance ($180 млрд), друге – Ant Group Джека Ма ($108 млрд).

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні