Категорія
Новини
Дата

Інвестори оцінили Stripe у $95 млрд. Платіжний сервіс став найдорожчою приватною компанією Кремнієвої долини

Американський сервіс онлайн-платежів у рамках раунду останнього фінансування інвестори оцінили в $95 млрд. Ця оцінка перевищує оцінку Facebook і Uber до того, як вони стали публічними, і є рекордною для приватних компаній з Кремнієвої долини, пише Financial Times.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Під час раунду фінансування Stripe залучив $600 млн. 
  • Інвесторами стали Allianz, AXA, Бейлі Гіффорд, Fidelity Management & Research Co, Sequoia Capital і Ірландське національне управління казначейства (NTMA), пише Reuters.
  • Залучені кошти Stripe планує використовувати для розширення своєї діяльності в Європі. Зокрема, для збільшення чисельності співробітників в офісі в Дубліні на 1000 осіб протягом найближчих п'яти років і запуску до кінця 2021 року сервісу в Бразилії, Індії та Індонезії.
  • Останній раз компанію оцінили у квітні 2020 року – у $36 млрд, пише CNBC.

Довідка 

Компанію засновано 29 вересня 2011 року вихідцями з Ірландії – братами Джоном і Патріком Коллісонами. Штаб-квартира компанії розташована у Сан-Франциско. Stripe розробляє програмне забезпечення, що дає змогу підприємствам приймати платежі через інтернет. 

Контекст

Високій оцінці Stripe сприяла пандемія COVID-19, під час якої відбулося зростання онлайн-покупок. У своєму попередньому раунді фінансування у квітні минулого року Stripe виділила спалах COVID-19 як основний рушій переходу економіки онлайн. «Ми інвестуємо в інфраструктуру, яка буде підтримувати інтернет-торгівлю у 2030 році і в наступний період», – зазначила фінансовий директор Stripe Дхівья Сурьядевара. 

З початку COVID-19 понад 200 000 нових компаній в Європі зареєструвалися на платформі Stripe. Серед клієнтів Zoom, Salesforce і Atlassian, а також Shopify, Instacart і Deliveroo, Instagram.

За словами співрозмовника Financial Times, сервіс Stripe обробляє більший обсяг платежів, ніж його європейський конкурент Adyen. Останній має ринкову капіталізацію в €60 млрд і обробив операцій на €303,6 млрд у 2020 році.

Важливі цифри

Компанія стала третьою у світі серед найбільш високооцінених приватних компаній світу. Перше місце займає власниця соцмережі TikTok китайська ByteDance ($180 млрд), друге – Ant Group Джека Ма ($108 млрд).

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні