Уряд Іспанії ухвалив національний пілотний проєкт, який передбачає запровадження в країні чотириденного робочого тижня. Експеримент триватиме три роки, в рамках якого компаніям пропонують фіндопомогу в разі добровільного переведення персоналу на 32-годинний трудовий тиждень зі збереженням зарплати, пише газета El Confidencial.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Щоб стати учасником проєкту, потрібно зменшити кількість робочих годин на тиждень до 32 без зниження заробітної плати. Скорочення ж трудового тижня до чотирьох 10-годинних робочих днів для участі в експерименті не підходить.
- Уряд виділить пакет у розмірі €50 млн компаніям, які приєднаються до пілотного проєкту.
- Кошти передбачають узяти з €140 млрд — частки Іспанії в європейських фондах на боротьбу з COVID-19.
- У кінці проєкту очікується перевірити, чи відбулося підвищення продуктивності й добробуту працівників.
Контекст
Ідея скороченого робочого тижня витала упродовж багатьох років у всьому світі. Розповсюдження пандемії COVID-19 підштовхнуло компанії впроваджувати практику чотириденного трудового тижня. З грудня 2020 року гігант споживчих товарів Unilever у Новій Зеландії почав однорічний експеримент із тестування чотириденного робочого тижня. Також у грудні схожий проєкт запровадив один із трьох найбільших банків Японії Mizuho Financial Group.
Новозеландська страхова компанія Perpetual Guardian у листопаді 2018 року провела дослідження чотириденного трудового тижня, у якому робочі години скоротили з 37,5 до 30. У результаті не було виявлено зменшення продуктивності в офісних працівників при збереженні обсягу завдань. При цьому компанія зафіксувала зниження рівня стресу, підвищення залученості персоналу, покращення рівня задоволеності роботою, балансу роботи/життя та лояльності до компанії.
Результати цього дослідження не викликають здивування, враховуючи, що у компаніях деяких найпродуктивніших країн світу, таких як Норвегія, Данія, Німеччина та Нідерланди, співробітники працюють у середньому близько 27 годин на тиждень, зазначає Change Recruitment Group. Натомість Японія, де в компаніях персонал працює понаднормово, займає 20-те місце з 35 країн за продуктивністю праці.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.