Категорія
Новини
Дата

Іспанія запустила пілотний проєкт впровадження чотириденного робочого тижня

Уряд Іспанії ухвалив національний пілотний проєкт, який передбачає запровадження в країні чотириденного робочого тижня. Експеримент триватиме три роки, в рамках якого компаніям пропонують фіндопомогу в разі добровільного переведення персоналу на 32-годинний трудовий тиждень зі збереженням зарплати, пише газета El Confidencial.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Щоб стати учасником проєкту, потрібно зменшити кількість робочих годин на тиждень до 32 без зниження заробітної плати. Скорочення ж трудового тижня до чотирьох 10-годинних робочих днів для участі в експерименті не підходить.
  • Уряд виділить пакет у розмірі €50 млн компаніям, які приєднаються до пілотного проєкту.
  • Кошти передбачають узяти з €140 млрд — частки Іспанії в європейських фондах на боротьбу з COVID-19.
  • У кінці проєкту очікується перевірити, чи відбулося підвищення продуктивності й добробуту працівників.

Контекст

Ідея скороченого робочого тижня витала упродовж багатьох років у всьому світі. Розповсюдження пандемії COVID-19 підштовхнуло компанії впроваджувати практику чотириденного трудового тижня. З грудня 2020 року гігант споживчих товарів Unilever у Новій Зеландії почав однорічний експеримент із тестування чотириденного робочого тижня. Також у грудні схожий проєкт запровадив один із трьох найбільших банків Японії Mizuho Financial Group.

Новозеландська страхова компанія Perpetual Guardian у листопаді 2018 року провела дослідження чотириденного трудового тижня, у якому робочі години скоротили з 37,5 до 30. У результаті не було виявлено зменшення продуктивності в офісних працівників при збереженні обсягу завдань. При цьому компанія зафіксувала зниження рівня стресу, підвищення залученості персоналу, покращення рівня задоволеності роботою, балансу роботи/життя та лояльності до компанії.

Результати цього дослідження не викликають здивування, враховуючи, що у компаніях деяких найпродуктивніших країн світу, таких як Норвегія, Данія, Німеччина та Нідерланди, співробітники працюють у середньому близько 27 годин на тиждень, зазначає Change Recruitment Group. Натомість Японія, де в компаніях персонал працює понаднормово, займає 20-те місце з 35 країн за продуктивністю праці.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні