Категорія
Новини
Дата

Канцлер ФРН Шольц виступив проти бойкоту імпорту енергоресурсів із Росії

Заборона імпорту енергоресурсів з Росії матиме серйозні наслідки для економіки Європи, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц. Водночас ФРН працює над диверсифікацією енергоресурсів, каже він.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про те, як Київстар та Vodafone постраждали від війни

Ключові факти

  • Шольц виступає проти бойкоту імпорту енергоресурсів із Росії через війну в Україною, пише DW
  • Уже введені проти Росії санкції мали великий вплив, але існує ризик того, що більш жорсткі заходи можуть мати серйозні наслідки для економіки Європи, наголосив він.
  • Німеччина працює над диверсифікацією енергоресурсів і на це потрібен час. Шольц вважає, що це матиме той самий ефект, що й бойкот.

Ключова цитата

«Ми повинні зрозуміти: це може бути не короткострокова справа, а триваліше протистояння. І ми всі маємо вистояти разом», — сказав Олаф Шольц 22 березня.

Контекст

На зустрічі у понеділок міністри закордонних справ країн ЄС так і не дійшли порозуміння щодо санкцій проти енергетичного сектора РФ. Німеччина та Нідерланди заявили, що ЄС залежний від російської нафти і газу і не може зараз відключитися.

РФ раніше попередила, що санкції ЄС щодо російської нафти можуть спонукати її закрити магістральний газопровід до Європи. У балансі ЄС російський газ займає 40%, а економіка Німеччини – одна з найбільш залежних від російських енергоносіїв. Німеччина також є найбільшим покупцем російської нафти в ЄС.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні