Заборона імпорту енергоресурсів з Росії матиме серйозні наслідки для економіки Європи, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц. Водночас ФРН працює над диверсифікацією енергоресурсів, каже він.
Подарунок для справжніх лідерок та лідерів
Сертифікат Forbes — річний доступ до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Деталі та замовлення
Ключові факти
- Шольц виступає проти бойкоту імпорту енергоресурсів із Росії через війну в Україною, пише DW.
- Уже введені проти Росії санкції мали великий вплив, але існує ризик того, що більш жорсткі заходи можуть мати серйозні наслідки для економіки Європи, наголосив він.
- Німеччина працює над диверсифікацією енергоресурсів і на це потрібен час. Шольц вважає, що це матиме той самий ефект, що й бойкот.
Ключова цитата
«Ми повинні зрозуміти: це може бути не короткострокова справа, а триваліше протистояння. І ми всі маємо вистояти разом», — сказав Олаф Шольц 22 березня.
Контекст
На зустрічі у понеділок міністри закордонних справ країн ЄС так і не дійшли порозуміння щодо санкцій проти енергетичного сектора РФ. Німеччина та Нідерланди заявили, що ЄС залежний від російської нафти і газу і не може зараз відключитися.
РФ раніше попередила, що санкції ЄС щодо російської нафти можуть спонукати її закрити магістральний газопровід до Європи. У балансі ЄС російський газ займає 40%, а економіка Німеччини – одна з найбільш залежних від російських енергоносіїв. Німеччина також є найбільшим покупцем російської нафти в ЄС.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.