Головне слідче управління Нацполіції та департамент кіберполіції викрили і припинили діяльність шахрайської фінансової піраміди. Організатори ошукали вкладників на суму понад 150 млн грн
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- У піраміду інвестували гроші понад 55 000 громадян.
- Схему організували четверо чоловіків віком від 26 до 43 років. Вони створили власний сайт, де пропонували вкладникам отримувати пасивний дохід від інвестування у бізнес, пов’язаний із продажем електротехніки та роботою таксі.
- Для інвестування громадянам потрібно було купити сертифікати вартістю від 300 до 300 000 грн.
- Організатори обіцяли щоденний прибуток (понад 350% річних) від номіналу сертифікатів у вигляді внутрішньої валюти.
- Внутрішню валюту фігуранти пропонували конвертувати у криптовалюту, однак через технічні властивості сайту вивести прибуток було неможливо. Окрім того, фактична ціна криптовалюти була у 100 разів нижчою за ту, яку вказували організатори.
- Працівники поліції провели 11 обшуків за місцями проживання та в автомобілях фігурантів. Обшуки проходили у Київській, Черкаській областях та в столиці.
- Правоохоронці не повідомляють назву сайту. Однак, за даними AIN.UA, може йтися про компанію Miya Holdings, яка почала працювати в серпні 2020 року.
Контекст
Наразі в Україні немає прямої заборони на фінансові піраміди чи кримінальної відповідальності за таку діяльність. Тому на ринку постійно виникають нові. Так, у серпні 2020 року СБУ заблокувала діяльність фінансової піраміди, організатори якої привласнили понад $250 млн ошуканих вкладників. Ними стали понад 600 000 громадян.
Проєкт закону про заборону фінансових пірамід було зареєстровано ще в 2014 році, але до його розгляду так і не дійшли. Новий законопроєкт група депутатів зареєструвала у травні 2020-го. За створення фінансових пірамід, що завдали шкоди в особливо великих розмірах, документ пропонує карати позбавленням волі на строк від восьми до 12 років.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.