Категорія
Новини
Дата

Кількість справ про рейдерство зросла у 1,3 раза. До суду доходять лише справи про підробку документів

1 хв читання

За пʼять місяців 2024 року в Україні було зареєстровано 188 кримінальних проваджень про рейдерство, свідчать дані Офісу Генпрокурора. Це вже у 1,3 раза більше за показники аналогічного періоду минулого року. Найбільше проваджень відкривається за ст. 205-1 «Підроблення документів», повідомив сервіс Опендатабот.

Кількість справ про рейдерство зростає останні роки, проте все ще не сягла показників до початку повномасштабного вторгнення.

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

Ключові факти

  • Від початку року було відкрито 188 проваджень за статтями про рейдерство. Це у 1,3 рази більше за показники відповідного періоду торік – 147 проваджень. Проте все ще удвічі менше, ніж у 2021 році – 398 справ.
  • Напередодні повномасштабного вторгнення реєстрували, в середньому, 50 нових справ щомісяця, зазначає Опендатабот. На початку цього року відкривалось по 32 нових проваджень на місяць, а вже у травні їх кількість сягла 52.
  • Загалом справи по рейдерству відкривають за статтями про підробку документів (ст. 205-1 ККУ), протидію законній господарській діяльності (ст.206 ККУ) та протиправне заволодіння майном підприємства (ст. 206-2 ККУ) тощо.
  • Найчастіше фіксують рейдерство через підробку документів: 138 або 73% від усіх справ цього року.
  • За протидію законній господарській діяльності та протиправне заволодіння майном підприємства від початку року було відкрито 29 й 21 кримінальне провадження відповідно. 
  • Від початку року до суду не надійшло жодної нової справи по протидії господарській діяльності та протиправному заволодінню майна підприємства.
  • За даними Офісу протидії рейдерству, кількість скарг щодо рейдерських дій також зростає рік до року. 1255 скарг надійшло за 5 місяців поточного року. До порівняння, за весь минулий рік таких скарг було 1905.
Кількість справ про рейдерство зросла у 1,3 раза. До суду доходять лише справи про підробку документів /Фото 1
Кількість справ про рейдерство зросла у 1,3 раза. До суду доходять лише справи про підробку документів /Фото 2
Кількість справ про рейдерство зросла у 1,3 раза. До суду доходять лише справи про підробку документів /Фото 3
Попередній слайд
Наступний слайд

Контекст

У 2023 році справ про рейдерство побільшало майже втричі у порівнянні до першого року повномасштабного вторгнення. Проте це все ще в 1,6 разів менше, ніж у 2021 році, коли зафіксували 597 таких проваджень. 

У середньому минулого року щомісяця відкривалось 30 справ про рейдерство. У 2021 році цей показник складав 50 проваджень на місяць.

Загалом відсоток справ, що надходять до суду за статтями про рейдерство, становить 16,8%. Для порівняння, у 2021 році цей показник був 37,3%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні