Категорія
Новини
Дата

Китай посилює правила онлайн-кредитування, наносячи новий удар по Ant Group Джека Ма

Комісія з регулювання банківської справи та страхування Китаю представила нові правила онлайн-кредитування, які сильніше регулюють умови роботи фінтехстартапів. Це може вплинути на ринкову оцінку Ant Group Джека Ма, пише Financial Times.

Джек Ма, засновник Ant Group. /Shutterstock

Джек Ма, засновник Ant Group. Фото Shutterstock

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Китайські платформи онлайн-кредитування, які в партнерстві з банками видають кредити населенню, повинні будуть фінансувати не менше 30% від кожної позики.
  • Китайський регулятор також обмежить розмір капіталу, який комерційні банки зможуть виділяти на кредити в партнерстві з онлайн-платформами: не більше 50% від усіх виданих банком позик.
  • Нові правила вступлять в силу наступного року.
  • Опитані Financial Times експерти відзначають, що нові правила можуть серйозно вплинути на ринкову оцінку Ant Group, яка збиралася розмістити акції на біржі.
  • Засновник APS Asset Management Вонг Кок Хой зазначив, що китайський ринок онлайн-кредитування внаслідок реформи може «значно скоротитися», а компаніям, які видають кредити, доведеться працювати майже як комерційним банкам.

Контекст

У листопаді 2020 року Ant Group планувала вихід на IPO загальною сумою близько $34,5 млрд, яка могла стати найбільшою в світі. Очікувалося, що оцінка компанії складе понад $300 млрд, що значно перевищувало ринкову капіталізацію найбільших банків світу.

Однак у листопаді регулюючі органи КНР призупинили IPO. Пізніше Державне управління ринкового регулювання (SAMR) Китаю оголосило про початок антимонопольного розслідування.

Народний банк Китаю також закликав фінансову Ant Group зосередитися на своєму первісному платіжному бізнесі, а ризиковані напрямки споживчого кредитування та управління активами «виправити» відповідно до вимог регулювання фінансових ринків. Компанію звинуватили в тому, що вона не має надійного механізму управління, не відповідає вимогам дотримання нормативних актів, використовує свої позиції на ринку, аби придушити конкурентів та нанести шкоду правам та інтересам споживачів.

На початку лютого 2021 року Ant Group і китайські регулюючі органи погодили план реструктуризації, який перетворить компанію Джека Ма на фінансовий холдинг. Ant Group опиниться під наглядом Центрального банку Китаю й дотримуватиметься тих самих правил, що й банки.

Після реструктуризації Ant усе ще вивчає можливість відновлення IPO. Але не ясно, скільки часу на це може знадобитися з огляду переходу на нову структуру техфінкомпанії.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні