Категорія
Новини
Дата

Klarna оцінили у понад $45 млрд. Компанія підтвердила статус найдорожчого фінтех-сервісу Європи

Європейський фінтех-стартап Klarna, який надає можливість купити товар у розстрочку, залучив новий раунд фінансування. Компанію оцінили в понад $45,6 млрд, пише TechCrunch.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Компанія змогла залучити $639 млн інвестицій.
  • Раунд фінансування очолив фонд Vision Fund 2 SoftBank. Також взяли участь існуючі інвестори Adit Ventures, Honeycomb Asset Management і WestCap Group.
  • Нова оцінка $45,6 млрд на 47,3% більша в порівнянні з оцінкою Klarna в ході попереднього раунду фінансування на початку березня, коли компанія залучила $1 млрд.
  • Також це на 330% більше, ніж оцінка компанії у $10,6 млрд під час раунду фінансування у вересні минулого року.
  • Гендиректор і співзасновник Klarna Себастьян Семятковський сказав, що компанія активно зростає у США і планує частково використовувати новий капітал для продовження зростання.
  • За словами Семятковського, компанія планує також розширити штат співробітників.

Довідка

Сервіс Klarna запустили в 2005 році шведи Себастьян Семятковський, Віктор Якобссон і Ніклас Адальберт. Засновники Klarna мали на меті надати такий сервіс споживачам, аби вони могли купувати зараз, а платити пізніше.

Вперше Klarna стала найдорожчою фінтех-компанією в Європі в серпні 2019 року, коли була оцінена в $5,5 млрд, залучивши $460 млн інвестицій, повідомляв Forbes.

Контекст

За останній рік Klarna активно зростала у США – нині понад 18 млн американських споживачів використовують Klarna. Це на 118% більше, ніж роком раніше. Klarna працює з 24 зі 100 найбільших роздрібних мереж США, що, за даними компанії, «більше, ніж у будь-кого з конкурентів».

Загалом, Klarna присутня на 20 ринках, має понад 90 млн активних користувачів у всьому світі, які здійснюють понад 2 млн транзакцій у день.

Це дає змогу компанії показувати вражаючі фінансові показники. У першому кварталі обсяг продажів Klarna склав $18,1 млрд у порівнянні з $9,9 млрд в першому кварталі минулого року. Всього за 2020 рік обсяг продажів склав $53 млрд.

Дохід Klarna в 2020 році перевищив $1 млрд. За словами Семятковського, хоча компанія була прибутковою протягом перших 14 років, останні два роки не була такою навмисно. «Ми значно збільшили інвестиції в наше зростання і технології», – сказав Семятковський.

Тільки в 2021 році Klarna вийшла на шість нових ринків, включаючи Францію і Нову Зеландію.

Найближчий конкурент Klarna у Європі – фінтех-стартап Revolut, який у лютому минулого року залучив $500 млн при оцінці в $5,5 млрд. А також Лондонський фінтех-стартап Checkout.com, який у січні оцінили в $15 млрд.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні