Категорія
Новини
Дата

Колишня «труба Медведчука» повертається у державну власність – Фонд держмайна

Господарський суд Житомирської області задовольнив позов Фонду держмайна щодо визнання права власності за державою на частину магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок». Рішення суд прийняв наприкінці червня цього року, йдеться у повідомленні пресслужби ФДМУ.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Нафтопроводом, який збудований в 1957-1968 роках, багато років користувалася російська компанія «Транснефтепродукт». Україна намагалась повернути цей актив у державну власність. З 2011 року велися судові справи.
  • Детективи НАБУ ведуть розслідування щодо захоплення нафтопроводу компанією «ПрикарпатЗахідтранс» із 2017-го року. Її формальні власники – білоруський бізнесмен Микола Воробей і громадянин Німеччини Анатолій Шефер, неформальним власником «труби» учасники ринку називали Віктора Медведчука.
  • У межах розслідування вони звернулися до суду з клопотанням про арешт активу. Вищий антикорупційний суд 23 лютого заарештував українську частину магістрального нафтопроводу.
  • З 2021 року цей актив знаходиться в управлінні АТ «Укртранснафта». Два роки тому ФДМУ подав позов до Господарського суду Житомирської області, в якому просив визнати за державою цей актив.

Контекст

У травні цього року компанія «Укртранснафта» повідомила, що перерахувала до держбюджету понад 10 млн грн від управління арештованим нафтопродуктопроводом «Самара – Західний напрямок». Як повідомила пресслужба АРМА, перераховані кошти не враховують сплачених «Укртранснафтою» податків і витрат на обслуговування та експлуатацію арештованого трубопроводу.

За підсумками 2022 року «Укртранснафта» реалізувала реверсне постачання дизельного пального українською ділянкою нафтопроводу з Угорщини до України обсягом 114 000 т.

«Укртранснафта» почала перекачування пального в реверсному напрямку з Угорщини до України після початку великої війни з огляду на неможливість відновлення експлуатації нафтопродуктопроводу в проєктному напрямку з Білорусі.

Використання трубопроводу у реверсному напрямку забезпечило повноцінне управління активом, баланс на ринку нафтопродуктів, а також підвищило енергетичну незалежність держави в умовах воєнного стану, заявляли в АРМА.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні