Майже всі компанії бізнесмена Бориса Колесніикова розташовані в зоні бойових дій у Донецькій області. Кондитерська фабрика «Конті» – у Костянтинівці, завод ігристих вин «Артвайнері» – у Бахмуті, а тваринницький агрохолдинг «АПК-Інвест» – поблизу Покровська. Forbes дізнавався, як вони працюють.
Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго».
Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!
Ключові факти
- Як працює «Конті». Виробничі потужності «Конті» Бориса Колесникова розміщені в Костянтинівці Донецької області. Підприємство до війни виробляло до 2000 т кондитерки на місяць.
- З 24 лютого Костянтинівку обстрілюють російські війська. «Поруч із фабрикою було кілька прильотів, і будівля трохи постраждала: вікна та дах вилетіли, але їх залатали», – розповідає Forbes в.о. керівника відділу економіки Костянтинівської військової адміністрації Наталія Діденко. Навіть у таких умовах фабрика продовжувала працювати.
- У червні з фабрики почали вивозити частину обладнання. За словами Діденко, виробничі потужності прямували в Канів Черкаської області. Зараз у цьому місті на підприємстві «Український кондитер» «Конті» виробляє цукерки Mone та «Золота лілія».
- «АПК-Інвест» і виробник ковбас «Мʼясна весна». «АПК-Інвест» – найбільше в країні свинарське господарство з поголів’ям понад 300 000 свиней. Воно теж постраждало від російської агресії. Його потужності розміщені в Покровському та Костянтинівському районах Донецької області.
- У населених пунктах Покровського району не було інтенсивних бойових дій, проте почалися проблеми з постачанням води.
- Нині в Донецькій області працює щонайменше три тваринницькі комплекси «АПК-Інвест», повідомляє Forbes один із чиновників Мирноградської міської військової адміністрації. Крім «АПК-Інвест», свою присутність на ринку через бойові дії вимушено скоротило мʼясопереробне підприємство «Український бекон», що у Краматорському районі, та «Бердянські ковбаси» в Запорізькій області, розповідає генеральний директор консалтингової компанії Pro Consulting Олександр Соколов.
- Завод «Артвайнері». Російські війська не полишають досі спроб захопити місто Бахмут на Донеччині. Саме там розташований третій актив Колеснікова – завод виробника «Артвайнері» (раніше Артемівський завод шампанських вин (АЗШВ).
- Завод у Бахмуті зупинився майже одразу після початку повномасштабної війни. Виробничі потужності та склади законсервували. Зараз пʼять видів ігристого «Артемівське» розливають на потужностях одеського підприємства «Таїрово Вайнері».
Контекст
У 2021-му соратник Ріната Ахметова, Борис Колесніков посідав 55-те місце в рейтингу «100 найбагатших українців» від Forbes зі статками у $190 млн. У грудні 2022-го, за даними Forbes, вартість активів Колеснікова впала щонайменше в чотири рази.
У середині березня 2022 року російські війська в Маріуполі зруйнували нову льодову арену Mariupol Ice Center. Колесніков збудував спорткомплекс для свого хокейного клубу «Донбас» у 2020-му. Він вклав у льодову арену 90 млн грн.
Колесніков не захотів розповідати Forbes про свої справи. «Немає ні настрою, ні часу», – написав він у відповідь на запит. У компаніях бізнесмена теж не стали коментувати стан справ.
Докладніше читайте в редакційному матеріалі Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.