Категорія
Новини
Дата

Криптобіржа Coinbase планує стати публічною. Вона заробила понад $322 млн завдяки росту цін на криптовалюту в 2020 році

Американська криптобіржа Coinbase подала заявку до Комісії США з цінних паперів і бірж (SEC) на публічне розміщення акцій. За підсумком 2020 року компанія заробила понад $322 млн.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Coinbase заявила, що планує розмістити свої акції на біржі Nasdaq під тікером COIN.
  • Компанія планує пряме публічне розміщення акцій (DPO), а не первинне публічне розміщення акцій (IPO), пише Bloomberg.
  • Напередодні Coinbase у ході приватного розміщення акцій отримала оцінку понад $100 млрд. Це означає, що вона може стати однією з найдорожчих публічних компаній після IPO Facebook 2012 року.
  • 2020 року Coinbase отримала $1,2 млрд доходу, а прибуток склав $322 млн. Тоді як 2019 року компанія отримала $533 млн доходу і чистий збиток в розмірі $30,4 млн.
  • Успішний результат 2020 року пов'язаний із величезним стрибком цін на біткоїни. Однак Coinbase зазначає, що волатильність цін на криптовалюту буде значним ризиком для компанії в майбутньому.

Важливі цифри

За даними Coinbase, понад 43 млн інвесторів у понад 100 країнах використовують Coinbase. У цілому компанія провела транзакцій на суму 456 млрд за час свого існування.

Цікавий факт

Розміщення Coinbase може стати першим настільки великим прямим лістингом на Nasdaq. Усі попередні великі розміщення в обхід IPO, зокрема Spotify, Slack і Palantir, проходили на Нью-Йоркській фондовій біржі.

Контекст

Заснована 2012 року Coinbase дала змогу користувачам купувати, продавати і зберігати криптовалюти. Очікується, що перетворення Coinbase на публічну компанію стане проривним моментом для галузі й призведе до зрілості криптовалют як активів.

Зараз провідна криптовалюта в світі біткоїн завойовує популярність, і все більше компаній вкладають у неї кошти. Tesla придбала біткоїнів на $1,5 млрд і припустила, що в майбутньому може приймати біткоїни як форму оплати за автомобілі. Також купівлю біткоїнів у 2020 році здійснив розробник програмного забезпечення MicroStrategy – приблизно $425 млн, а цього року планує придбати ще $1 млрд у біткоїнах. Компанія Square купила біткоїнів на суму $220 млн, перевівши в криптовалюту близько 5% своїх активів.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні