Категорія
Новини
Дата

Криптостартап Unstoppable Domains з українським співзасновником залучив $65 млн інвестицій і став єдинорогом

Стартап Unstoppable Domains, який продає домени для криптосайтів, досяг оцінки в $1 млрд після раунду фінансування серії A на $65 млн. Їхня технологія пришвидшує транзакції в криптовалюті. Замість гаманців із довгими назвами, використовуються домени. Про це пише Forbes USA.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Лід-інвестором виступив фонд Pantera Capital. У раунді також взяли участь Mayfield, Alchemy Ventures, Redbeard Ventures, CoinGecko, OKG Investments тощо. Попередні інвестори Draper Associates і Boost VC також брали участь.
  • Особливість доменів не лише в тому, що вони коротші за назву гаманця. У поточних транзакціях з криптовалютою або незамінними токенами (NFT) адреси гаманців поєднують особисту та фінансову інформацію. Натомість домен служить особистою адресою користувача в додатках на основі блокчейну, де міститься лише та особиста інформація, яку власник хоче розкрити.
  • Оцінка в $1 млрд підкреслює важливість інфраструктури, що стоїть за децентралізованими цифровими ідентифікаторами, відокремлюючи «компонент ідентифікаторів від фінансового компонента», цитується Метью Гулд, засновник і генеральний директор Unstoppable Domains.
  • «Ми працюємо з гаманцями й фінтех-компаніями як з нашими партнерами, — говорить він. — Але ми навмисно не маємо в нашій бізнес-моделі послуг з обміну криптовалюти».
  • Компанія значною мірою покладається на партнерство, щоб розширити базу користувачів. Завдяки партнерству компанії Unstoppable Domains має 10 різних доменів верхнього рівня, включаючи .bitcoin, .coin і .blockchain.

Контекст

Unstoppable Domains з’явився у січні 2018 року. Проєкт заснували троє американців – Меттью Гульд, Бредлі Кем, Брейден Печерські і українець Богдан Гусєв. Він відповідає за розробку і управляє київським R&D‑центром.

Засновники Unstoppable Domains хотіли зробити криптовалютні платежі більш зручними і зрозумілими, а для цього замінити довгі назви гаманців на домени. Замість набору з двох десятків символів користувач зможе отримувати перекази за зрозумілою адресою.

Кожен домен стартапу набуває форми активу NFT. Він залишається на зберіганні користувача в крипто-гаманці. Для збереження права власності на Unstoppable Domain не стягується плата за поновлення або обслуговування.

Домени залишаються в гаманцях блокчейну Zilliqa, а вміст сайтів – у децентралізованих мережах для зберігання даних. Якщо втратити ключ від гаманця, в якому знаходиться домен, його неможливо буде відновити.

За словами Гулда, Unstoppable Domains зареєструвала понад 2,5 млн криптодоменних імен, у тому числі з такими розширеннями, як .crypto, .bitcoin, .nft, .blockchain і .dao. Вартість починається від $5 доларів за домен і може коливатися до сотень доларів. Виторг компанії — близько $80 млн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні