Категорія
Новини
Дата

В Україні знизилася кількість пропозицій на купівлю вторинного житла. Найбільше в Кіровоградській області – на 92%

В Україні впав показник пропозицій вторинного житла під купівлю. Найменше – у Дніпропетровській області, найбільше — у Кіровоградській. Про це свідчить дослідження Flatfy (проєкт ЛУН).

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Найменше показник пропозицій придбати житло зменшився у Дніпропетровській області – на 2%, у Київській – на 25%, у Закарпатській – на 26%. Найбільше зменшилась пропозиція у Кіровоградській області – мінус 92%, у Житомирській – мінус 86%, у Миколаївській – мінус 85%, 
  • Попит на придбання також знизився. Найзначніше він впав на сході та півдні України: мінус 100% – на Херсонщині, мінус 94% – на Миколаївщині, мінус 91% – на Харківщині, мінус 86% – в Одеській та Запорізькій областях. 
  • Цінник у доларах за квадратний метр на вторинне житло підскочив у Сумській області – +122%. У Львівській області приріст склав +64%, в Івано-Франківській – +58%, у Київській – +55%. Також ціни на понад 50% зросли у Запорізькій та Дніпропетровській областях. Лише на Харківщині ціни значно впали – на мінус 33%.
  • Для оренди найчастіше квартири шукають в Тернопільській області – приріст запитів складає 373% у порівнянні з 2021 роком. +316% зацікавленості у житлі в Закарпатській області, +280% – на Хмельниччині, +196% – на Черкащині. У Чернігівській, Сумській, Харківській, Миколаївській та Одеській областях кількість запитів впала на 90–93%. 
  • Кількість пропозицій житла під оренду значно знизилася порівняно з кількістю в жовтні 2021 року. На 90% менше оголошень у Херсонській області. У Миколаївській, Черкаській, Рівненській, Тернопільській областях пропозиція зменшилася на 83–86%. У Закарпатській, Івано-Франківській, Волинській, Хмельницькій, Кіровоградській – від 72% до 79%. У Чернігівській області побільшало пропозицій на 20%.
  • Лідером росту цін у доларах за квадратний метр на оренду житла стала Закарпатська область – +225% у порівнянні з довоєнним часом. Далі йдуть Чернівецька область із +156%, Івано-Франківська область із +128%, Львівська область із +96% та Черкаська область із +88%. У Запорізькій області цінник на оренду виріс на 41%, у Дніпропетровській – на 34%.

Контекст

Понад два місяці після початку війни з Росією в Україні не працював Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Офіційно купити чи продати житло було неможливо.

6 травня Мінʼюст відкрив реєстр, проте з певними обмеженнями. Продаж нерухомості за довіреністю наразі обмежено. Згідно з дослідженням ЛУН, станом на кінець квітня будівництво та, відповідно, продажі відновили 400 житлових комплексів по всій Україні. Найбільше в західних регіонах – 245 ЖК. У Закарпатській та Івано-Франківській областях продажі відновили в понад 92% комплексах, у Львівській – у 90%, у Чернівцях – 76%. Високий показник і в Черкаській області – 92%.

Відновили будівництво деякі комплекси в Дніпрі, Полтаві, Запоріжжі, Кременчуці, Черкасах та Умані. У Києві роботи розпочалися в 65 ЖК, в Одесі – у 45. Це, відповідно, 14% та 56% усіх комплексів, що зводилися в цих містах напередодні війни.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні