Депутати парламенту Мексики ухвалили закон, що дозволяє купівлю марихуани з рекреаційною метою. Це може перетворити країну з населенням 120 млн на найбільший у світі ринок канабісу та стати рушійною силою підйому економіки, пише The New York Times.
Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня
Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням.
Ключові факти
- Рішення підтримали 316 депутатів, 129 висловилися проти, ще 23 утрималися. Тепер закон має схвалити сенат і підписати президент, які вже висловили підтримку щодо легалізації.
- Закон дозволить дорослим особам палити марихуану, а виробникам – від дрібних фермерів до комерційних виробників – отримати ліцензії на вирощування і продаж врожаю.
- Жителі країни зможуть зберігати до 28 грамів марихуани та вирощувати до шести рослин у себе вдома.
- Мексика стане третьою країною в світі (після Канади та Уругваю), яка повністю легалізує канабіс.
- Три роки тому вона легалізувала лікарський канабіс.
Контекст
У Мексиці прийняття закону викликало розбіжності в думках. Критики кажуть, що він навряд чи серйозно вплине на зростання насильства з боку картелів. Адже марихуана є відносно невеликою частиною наркобізнесу. Картелі зосереджені на більш прибуткових продуктах, таких як фентаніл і метамфетамін. При цьому майже дві третини мексиканців виступають проти легалізації марихуани.
Водночас мексиканська конгресменка Лусія Ріохас Мартінес вважає, що легалізація «є важливим кроком до побудови миру в країні, яка понад 10 років занурена в абсурдну війну».
Інші країни також поступово послаблюють обмеження щодо маріхуани. Усе більше штатів США легалізують цю речовину, а європейські країни все частіше дозволяють використання канабісу з медичною метою.
Загалом, виробництво канабісу – сектор, який швидко розвивається, і підтвердженням цьому є об’єднання канадської Aphria та американської Tilray наприкінці 2020 року, пише Bloomberg. У результаті угоди буде створено найбільшу в світі компанію з виробництва канабісу вартістю С$4,8 млрд,
Важливі цифри
За даними дослідницької компанії Euromonitor International, до 2025 року на США припадатиме 70% світового ринку канабісу вартістю $93,8 млрд.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.