Категорія
Новини
Дата

Мексика легалізувала марихуану. Країна може стати найбільшим ринком канабісу

Депутати парламенту Мексики ухвалили закон, що дозволяє купівлю марихуани з рекреаційною метою. Це може перетворити країну з населенням 120 млн на найбільший у світі ринок канабісу та стати рушійною силою підйому економіки, пише The New York Times.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Рішення підтримали 316 депутатів, 129 висловилися проти, ще 23 утрималися. Тепер закон має схвалити сенат і підписати президент, які вже висловили підтримку щодо легалізації.
  • Закон дозволить дорослим особам палити марихуану, а виробникам – від дрібних фермерів до комерційних виробників – отримати ліцензії на вирощування і продаж врожаю.
  • Жителі країни зможуть зберігати до 28 грамів марихуани та вирощувати до шести рослин у себе вдома.
  • Мексика стане третьою країною в світі (після Канади та Уругваю), яка повністю легалізує канабіс.
  • Три роки тому вона легалізувала лікарський канабіс.

Контекст

У Мексиці прийняття закону викликало розбіжності в думках. Критики кажуть, що він навряд чи серйозно вплине на зростання насильства з боку картелів. Адже марихуана є відносно невеликою частиною наркобізнесу. Картелі зосереджені на більш прибуткових продуктах, таких як фентаніл і метамфетамін. При цьому майже дві третини мексиканців виступають проти легалізації марихуани.

Водночас мексиканська конгресменка Лусія Ріохас Мартінес вважає, що легалізація «є важливим кроком до побудови миру в країні, яка понад 10 років занурена в абсурдну війну».

Інші країни також поступово послаблюють обмеження щодо маріхуани. Усе більше штатів США легалізують цю речовину, а європейські країни все частіше дозволяють використання канабісу з медичною метою.

Загалом, виробництво канабісу – сектор, який швидко розвивається, і підтвердженням цьому є об’єднання канадської Aphria та американської Tilray наприкінці 2020 року, пише Bloomberg. У результаті угоди буде створено найбільшу в світі компанію з виробництва канабісу вартістю С$4,8 млрд,

Важливі цифри

За даними дослідницької компанії Euromonitor International, до 2025 року на США припадатиме 70% світового ринку канабісу вартістю $93,8 млрд.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні