«Дніпровський коксохімічний завод», який належить групі «Метінвест» Ріната Ахметова, переміг в аукціоні з купівлі активів «Дніпровського металургійного комбінату» (ДМК) в місті Камʼянське. За даними Prozorro.Продажі, компанія запропонувала 9,17 млрд грн.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- Аукціон стартував 5 липня з початковою ціною комбінату у 8,39 млрд грн. Заявку на купівлю подавав тільки «Дніпровський коксохімічний завод». З ним і мають намір підписати договір про купівлю.
- Тепер переможець аукціону має 10 днів на завершення угоди, повідомив Forbes.ua директор Prozorro.Продажі Олексій Соболев. «Тобто за 10 днів уся сума має бути сплачена на рахунки ДМК… У тому, що в аукціоні брав участь лише один учасник, немає проблем, бо це дозволено», – зауважив він.
Контекст
Дніпровський металургійний комбінат – одне з найбільших підприємств промислового комплексу України з повним металургійним циклом. Формально комбінат належав корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД) – контрольний пакет акції структурам, афільованим із російським Зовнішекономбанком, а міноритарними власниками були Сергій Тарута й Олег Мкртчан, пише УкрРудПром. При цьому ДМК негласно контролює олігарх Рінат Ахметов, який придбав його після втрати на окупованій території Донбасу контролю над активами СКМ. З 2017 року керівні посади на ДМК займають менеджери «Метінвесту», і холдинг Ахметова почав враховувати продажі продукції меткомбінату в результатах власної фінансової діяльності.
2019 року ДМК оголосив про вимушену зупинку основних виробничих потужностей. Підприємство пояснило це глобальною кризою на ринку металопродукції, зниженням показників рентабельності і нестачею оборотних коштів. Того ж року Господарський суд Дніпропетровської області відкрив провадження у справі про банкрутство ДМК через вимоги кредиторів на суму близько 130 млрд грн, зокрема «Оптимал Трейд» – 20,9 млрд грн, «Метінвест» – 20,7 млрд грн, пише Finbalance. У 2020-му суд увів процедуру санації ДМК.
У середині травня цього року Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав дозвіл «Метінвест» на придбання активів ДМК.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.