Категорія
Новини
Дата

Меткомбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг» тепер споживає в три рази менше електрики – СЕО Мауро Лонгобардо

Меткомбінатом «АрселорМіттал Кривий Ріг» виробляє всього 20-25% продукції від того, що він може виробляти. Про це на загальних зборах European Business Association заявив CEO АМКР Мауро Лонгобардо, повідомляє Forbes.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • На АМКР сильно вплинули проблеми з логістикою. За словами Лонгобардо, меткомбінат виробляв 6 млн тон сталі і 80% з них йшли на експорт через порти в Одесі і Миколаєві. «Уряд шукає можливості для використання портів для продукції металургів, але поки що безуспішно», — говорить він.
  • АМКР разом з «Укрзалізницею» розробили мезанізм експорту до Польщі або Румунії, але є обмеження обсягів транспортування. Тому меткомбінат підвищив витрати на транспортування в 5 разів. «Тому ми не здатні відновити прибутки», — говорить Лонгобардо.
  • В жовтні у АМКР виникла проблема з постачанням електроенергії. Компанія зазвичай споживає 400 МВт за годину, зараз — 120 МВт за годину, але навіть вони не часто доступні. «Зараз ми вирішили цю проблему, але при розширенні обсягів виробництва питання енергопостачання стане основною проблемою», — говорить СЕО меткомбінату.
  • За словами Мауро Лонгобардо, АМКР готові долучитись до реконструкції України. «Ми експортували 80% продукції і можемо частину перенаправити на внутрішній ринок», — говорить він.
  • СЕО АМКР розповів, що меткомбінат взагалі не звільняв працівників. «Нікого не звільнили. Всі в АМКР з нами, хоч і не всі фізично», — сказав він.

Контекст

З 10 жовтня підприємства гірничо-металургійного комплексу стикнулися з перебоями постачанням енергетики. У разі повної зупинки Україна може втрачати щомісяця до $250 млн валютного виторгу.

Після 24 лютого підприємства ГМК вже значно зменшили обсяги виробництва. За січень–вересень 2022 року металургійні підприємства виробили 5,5 млн т сталі, що в 2,9 раза менше, ніж за аналогічний період 2021 року. Схожа динаміка у виробництві чавуну (в 3 рази – до 5,5 млн т) та прокату (в 3,1 раза – до 4,7 млн т).

Поки що на підприємствах є запаси готової продукції. «АрселорМіттал Кривий Ріг» має залишки готової продукції на складах, тому проблем з її відвантаженням не очікується, повідомили в компанії.

Також через блокування морських портів Україна різко скоротила експорт металу на 47,3%, до $3,22 млрд. За підсумками 2022 року продажі металургів можуть впасти в 3–6 разів, до $3,6–7,2 млрд, розповідав раніше Forbes колишній аналітик Concorde Capital Дмитро Хорошун.

Відновлення морського експорту металу та руди забезпечить притік до країни додатково понад $600 млн щомісяця, підрахував президент «Укрметалургпрому» (обʼєднує підприємства ГМК) Олександр Каленков. Також це сприятиме стабілізації курсу гривні.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні