Мінфін Росії пропонує вдосконалити податкову систему, зокрема, запровадити прогресивну шкалу оподаткування, пише meduza з посиланням на росЗМІ, які ознайомилися з проєктом. Прогресивна шкала починатиметься з річного доходу понад 2,4 млн рублів (200 000 рублів на місяць, близько $2200).
Такий крок російської влади може свідчити про брак грошей у бюджеті через зростаючі витрати на війну в Україні.
Ключові факти
- За вищою ставкою податок платитимуть не з усього доходу, а з його перевищення над мінімальним рівнем.
- Для громадян із доходом менше ніж 200 000 рублів на місяць ставка ПДФО не зміниться і залишиться на рівні 13%. При цьому доходи учасників війни під підвищену ставку ПДФО не потраплять.
Ставка податку для різних рівнів доходу:
- від 2,4 до 5 млн рублів на рік (від 200 000 до 417 000 на місяць) – 15%;
- від 5 до 20 млн рублів на рік (від 417 000 до 1,7 млн на місяць) – 18%;
- від 20 до 50 млн рублів на рік (від 1,7 до 4,17 млн на місяць) – 20%;
- понад 50 млн рублів на рік – 22%.
- Підвищення також торкнуться податку на прибуток компаній, який зросте з 20 до 25%.
- Зміни зачеплять 3% працездатного населення країни – близько 2,5 млн осіб.
Контекст
14 травня міністр фінансів Силуанов заявив, що Мінфін розгляне питання про прогресивну шкалу оподаткування фізосіб. Під час обговорення цього питання в Держдумі 23 травня спікер нижньої палати Вʼячеслав Володін заявив, що прогресивна шкала не стосуватиметься доходів учасників бойових дій в Україні, тому що вони «захищають нас, країну, отримують винагороду за подвиги, знищену техніку», а шкала «має бути справедливою».
Експерти РАНХиГС припускали, що влада може піти на підвищення податків через брак грошей у бюджеті, а також щоб «знизити бідність і нерівність», наголошуючи водночас, що жоден із можливих сценаріїв (тоді параметри ще не були відомі) не допоможе в досягненні цих цілей і, найімовірніше, призведе до уповільнення економічної активності.
ВВП РФ складає близько $2,24 трлн, за даними Росстату. На 2024 рік на графу оборона та безпека у РФ лише публічно виділено рекордні $121 млрд, що складає третину всіх витрат країни.
Для прикладу, третину бюджету на оборону витрачав СРСР у свої останні роки. У бюджеті-1990 на «військові цілі» було закладено 71 млрд рублів із 241,3 млрд, або 29,4%.
Уряд України також працює над законопроєктом про підвищення податків. Зміни стосуються ПДВ та військового збору, який можуть не лише підвищити, а й запровадити для ФОП на спрощеній системі оподаткування. Більше про це читайте у матеріалі Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.