Категорія
Новини
Дата

Мінюст розпочав примусове стягнення боргів банку «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго

1 хв читання

Державна виконавча служба Міністерства юстиції розпочала примусове стягнення майна пов’язаного з Костянтином Жеваго «Київського суднобудівного-судноремонтного заводу» за боргами банку «Фінанси та Кредит».

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Завод є майновим поручителем за зобов’язаннями банку «Фінанси та Кредит» перед Національним банком України (НБУ) на загальну суму 4,2 млрд грн.
  • Власністю «Київського суднобудівного-судноремонтного заводу» є нежитлові будівлі загальною площею 43 441 кв. м та рухоме майно. Об’єкти знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Набережно-Лугова, 8. 
  • Заставна вартість нерухомого майна складає 354,5 млн грн.
  • НБУ зазначив, що з початком процедури банкрутства в 2016 році завод намагався «унеможливити стягнення заставного майна та заборонити його реалізацію». Тому регулятор готовий до перешкоджання заводом реалізації майна через справу про банкрутство або інші судові процеси.

Контекст

У 2009–2010 роках завод уклав із НБУ договори іпотеки та застави для забезпечення наданими банку кредитами рефінансування. У вересні 2015 року НБУ відніс «Фінанси та Кредит» до категорії неплатоспроможних. На момент ухвалення цього рішення Костянтин Жеваго опосередковано володів часткою в 97,67% акцій.

Зобов’язання за кредитами так і не були виконані. 2017 року суд першої інстанції та 2020-го апеляційний суд задовольнили позов НБУ до «Київського суднобудівного-судноремонтного заводу», передбачивши стягнення в рахунок погашення боргу «Фінанси та Кредит». Також ведуться судові процеси зі стягнення боргів «Фінанси та Кредит» з інших заводів Жеваго, зокрема «Полтавського ГЗК» і «АвтоКрАЗу».

Костянтина Жеваго підозрюють у причетності до схеми розтрати 2,5 млрд грн банку «Фінанси та Кредит». За даними ДБР, офшорна компанія в 2007–2014 роках відкрила кредитні лінії в іноземних банках. «Фінанси і Кредит» поручався за цю компанію на суму понад $113 млн. Після того, як український банк оголосили неплатоспроможним 2015 року, іноземні банки стягнули ці гроші.

Жеваго також закидають надання недостовірної інформації, а саме відсутність у декларації фінансових зобов'язань на суму понад 10 млн грн у 2015-му та 2016-му роках, а також понад 9 млн грн у 2017 році. Наразі суд дозволив арештувати Жеваго, що є необхідним кроком для екстрадиції у разі встановленні його місця знаходження.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні