Категорія
Новини
Дата

Міжнародні кредитори погодились відстрочити виплати України за євробондами

Група міжнародних кредиторів погодилась відстрочити виплати Україною зовнішньої заборгованості – з 1 серпня 2022 року до кінця 2023-го, з можливістю пролонгації ще на рік. Про це йдеться у спільній заяві Групи кредиторів України.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • На сайті Мінфіну Німеччини 20 липня опубліковано заяву Групи міжнародних кредиторів, в якій йдеться про згоду перенести виплати Україною зовнішньої заборгованості з 1 серпня 2022 року до кінця 2023-го, з можливістю пролонгації на рік.
  • Кредитори підтримали «прохання України про згоду на відстрочення обслуговування боргу перед власниками облігацій з 1 серпня 2022 року та продовження терміну погашення платежів». 
  • Члени Групи кредиторів також закликали власників облігацій та офіційних двосторонніх кредиторів погодитися на прохання України про відстрочення платежів.
  • Крім того, кредитори закликають власників ВВП-варантів взяти до уваги запити України щодо їх коригування.
  • «У світлі цього ми, як офіційні двосторонні кредитори України, маємо намір забезпечити скоординоване призупинення обслуговування боргу, який Україна має сплатити, з 1 серпня 2022 року до кінця 2023 року з можливістю відстрочки ще на рік за нашими вимогами та відповідно до національних законів країн-кредиторів», – йдеться в заяві.

Контекст

Напередодні Кабмін доручив Мінфіну звернутись до власників єврооблігацій України та провести переговори про відстрочку платежів за зовнішнім боргом на 24 місяці. Загальна сума облігацій – $17 млрд. Відсотки будуть нараховувати і надалі, за можливості уряд може зупинити відстрочку та здійснити виплати.

Нещодавно «Нафтогаз» звернувся до власників єврооблігацій із пропозицією про добровільне відстрочення виплат за паперами на два роки. НАК намагається виконати доручення уряду і накопичити до опалювального сезону 19 млрд куб. м газу та знайти для цього близько $8 млрд, заявляв голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

12 липня на тлі цієї новини майже всі єврооблігації України впали в ціні нижче 20 центів за долар, а 13 липня досягли мінімуму на рівні 17-18 центів, зазначали аналітики ICU. Інвестори очікували, що Київ ініціює офіційні перемовини про реструктуризацію єврооблігацій, щоб зберегти валютну ліквідність.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні