Міністерство освіти і науки підтримало законопроєкт, що пропонує заборонити спілкування російською мовою на перервах у школах, але із зауваженнями. Про це повідомив голова МОН Оксен Лісовий 11 жовтня на годині запитань до уряду у Верховній Раді.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Деталі
- Лісовий вважає, що при ухваленні рішень для захисту української мови треба враховувати можливість рівноправного розвитку мов національних спільнот ЄС.
- Але це в жодному разі не поширюється на мову країни-агресора, яка «використовується як зброя, як передумова для агресії», наголосив міністр.
- «Ми дбаємо про мови корінних народів, національних спільнот і, перш за все, про розвиток української мови», – сказав Лісовий, відповідаючи на питання народних депутатів.
Контекст
1 жовтня народна депутатка від «Голосу» Наталія Піпа зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт №12086, що може, зокрема, зобовʼязати учнів та вчителів говорити українською мовою у школах не тільки на уроках, а й під час перерв.
Законопроєкт вводить до Закону «Про освіту» поняття «українськомовного середовища» та зобовʼязує засновників, керівників, працівників закладів освіти створювати та підтримувати українськомовне середовище.
«Дуже важливо, щоб використання української мови не закінчувалося 45 хвилинами уроку. Ніхто не буде карати дітей чи сварити, це неправильний підхід до питання. Але ми маємо позбутися цього умовного правила в головах освітян, учнів і батьків: «Пролунав дзвінок – можна будь-якою мовою» (і ми розуміємо, що ця будь-яка – чомусь російська)», – пояснювала Піпа мету своєї ініціативи.
Стаття 10 Конституції України проголошує, що «в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.