Міжнародний валютний фонд планує створити додаткові резервні активи загальним обсягом $650 млрд. Це має полегшити вихід світової економіки з найгіршої рецесії з часів Великої депресії, йдеться в заяві директорки-розпорядниці Фонду Кристаліни Георгієвої.
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- Планується до червня подати офіційну пропозицію до Виконавчого комітету МВФ про виділення $650 млрд на основі оцінки потреб країн-членів МВФ.
- Задовольняючи довгострокову глобальну потребу в резервних активах, новий розподіл спеціальних прав запозичення (SDR) принесе користь усім країнам-членам і підтримає глобальне відновлення після кризи COVID-19, зазначила Георгієва.
- Передбачається, що в разі схвалення новий розподіл SDR додасть суттєвий прямий приріст ліквідності для національних економік без зростання боргового тягаря. Це також дасть змогу звільнити вкрай необхідні ресурси для країн-членів у боротьбі з пандемією, включаючи підтримку програм вакцинації та інших невідкладних заходів.
- Також у Фонді вивчать варіанти перерозподілу SDR для країн-членів із потужними фінансовими позиціями для підтримки вразливих країн та економік із низьким рівнем доходу
Контекст
У січні МВФ прогнозував зростання світової економіки у 2021 році на рівні 5,5%. При цьому заступник голови МВФ Джеффрі Окамото вважає, що з'являються перспективи прискореного відновлення завдяки додатковому бюджетному стимулюванню, особливо в США, і можливостям більш масштабної вакцинації. Разом із тим є ознаки зростання розриву між розвиненими економіками і тими, що розвиваються. За прогнозом МВФ, збитки для глобальної економіки від пандемії коронавірусу можуть сягнути $28 трлн у вигляді втраченого ВВП протягом наступних пʼяти років, пише FinClub.
Україна очікує грошового траншу в розмірі $2,9 млрд від МВФ у 2021 році. Для цього Верховна Рада має схвалити зміни до законодавства щодо реформи судової системи, заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко.
Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що лишилося пʼять ключових пунктів у роботі з МВФ. За його словами, до червня планується підписання staff level agreement, щоб потім транш кредиту схвалила Рада директорів МВФ.
Важливі цифри
У 2014–2020 роках Україна заплатила МВФ $65,74 млн комісії за невибрані транші, передбачені програмами співпраці (Commitment fee), пише ЕП з посиланням на НБУ.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.