Категорія
Новини
Дата

НАБУ повідомило про підозру в розтраті понад 136 млн грн ексголові правління Дубілету та ще двом ексвисокопосадовцям ПриватБанку

1 хв читання

Національне антикорупційне бюро разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою 22 лютого повідомило трьом експосадовцям ПриватБанку про підозру в розтраті понад 136,89 млн грн. Підозри експосадовцям підписала генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Повідомили про підозру колишньому голові правління ПриватБанку Олександру Дубілету, пише Українська правда.
  • Також експершому заступнику голови правління банку Володимиру Яценку, який 22 лютого намагався вилетіти з Дніпра до Відня на приватному літаку. НАБУ затримало його.
  • Третьою підозрюваною стала керівниця департаменту фінансового менеджменту. Вона одночасно займала посаду першої заступниці Голови правління пов’язаної з банком юридичної особи.
  • Перший ексзаступник голови правління отримав підозру під час затримання в аеропорту. Ексголові правління та посадовиці банку про підозру повідомлено поштою, оскільки їхнє місцезнаходження не встановлено.

Контекст

За даними слідства, підозрювані у грудні 2016 року, за день до визнання ПриватБанку неплатоспроможним і його націоналізації, на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку понад 136,89 млн грн на користь страхової компанії, пов'язаної з кінцевими бенефіціарами ПриватБанку.

Зокрема, троє колишніх високопосадовців банку нарахували й виплатили індексовану комісію у зв’язку зі зростанням курсу гривні до долара за наявними депозитними договорами з компанією. При цьому виплати такої комісії за цими депозитними договорами та додатковими угодами до них не передбачалось.

Нарахуванням і виплатою винагороди порушено вимоги статті 52 Закону України «Про банки і банківську діяльність». Нею встановлено, що угоди, які здійснюють пов’язані з банком особи, не можуть передбачати неринкові умови. Для прикриття розтрати грошових коштів ПриватБанку троє ексвисокопосадовців посилалися на начебто заздалегідь прийняте й погоджене рішення кредитного комітету банку від 2014 року. Воно було підроблено «заднім числом».

Цікавий факт

У грудні 2020 року генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що справа довкола націоналізації ПриватБанку почала рухатися в потрібному руслі. Таким чином, вона прокоментувала поширену в ЗМІ інформацію щодо затягування підписання підозр у справі ПриватБанку колишнім власникам.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні