Категорія
Новини
Дата

НАБУ повідомило про підозру в розтраті понад 136 млн грн ексголові правління Дубілету та ще двом ексвисокопосадовцям ПриватБанку

Національне антикорупційне бюро разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою 22 лютого повідомило трьом експосадовцям ПриватБанку про підозру в розтраті понад 136,89 млн грн. Підозри експосадовцям підписала генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Повідомили про підозру колишньому голові правління ПриватБанку Олександру Дубілету, пише Українська правда.
  • Також експершому заступнику голови правління банку Володимиру Яценку, який 22 лютого намагався вилетіти з Дніпра до Відня на приватному літаку. НАБУ затримало його.
  • Третьою підозрюваною стала керівниця департаменту фінансового менеджменту. Вона одночасно займала посаду першої заступниці Голови правління пов’язаної з банком юридичної особи.
  • Перший ексзаступник голови правління отримав підозру під час затримання в аеропорту. Ексголові правління та посадовиці банку про підозру повідомлено поштою, оскільки їхнє місцезнаходження не встановлено.

Контекст

За даними слідства, підозрювані у грудні 2016 року, за день до визнання ПриватБанку неплатоспроможним і його націоналізації, на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку понад 136,89 млн грн на користь страхової компанії, пов'язаної з кінцевими бенефіціарами ПриватБанку.

Зокрема, троє колишніх високопосадовців банку нарахували й виплатили індексовану комісію у зв’язку зі зростанням курсу гривні до долара за наявними депозитними договорами з компанією. При цьому виплати такої комісії за цими депозитними договорами та додатковими угодами до них не передбачалось.

Нарахуванням і виплатою винагороди порушено вимоги статті 52 Закону України «Про банки і банківську діяльність». Нею встановлено, що угоди, які здійснюють пов’язані з банком особи, не можуть передбачати неринкові умови. Для прикриття розтрати грошових коштів ПриватБанку троє ексвисокопосадовців посилалися на начебто заздалегідь прийняте й погоджене рішення кредитного комітету банку від 2014 року. Воно було підроблено «заднім числом».

Цікавий факт

У грудні 2020 року генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що справа довкола націоналізації ПриватБанку почала рухатися в потрібному руслі. Таким чином, вона прокоментувала поширену в ЗМІ інформацію щодо затягування підписання підозр у справі ПриватБанку колишнім власникам.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні