Категорія
Новини
Дата

«Нафтогаз» підготує нову пропозицію власникам євробондів. Компанія заявила, що гроші є, але уряд не погодив виплати

Держателі єврооблігацій НАК «Нафтогаз України» відмовилися прийняти запит на згоду про відтермінування виплат. НАК підготує нову пропозицію з урахуванням доручення уряду змінити ці умови, пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на біржове повідомлення компанії.

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • «Нафтогаз» повідомив про відмову власників його єврооблігацій прийняти запит на згоду про відтермінування виплат на два роки та плани вийти з новою пропозицією, враховуючи заборону уряду на проведення виплат за наявними умовами та дорученням змінити ці умови.
  • «Із моменту запуску запиту згоди «Нафтогаз» веде конструктивні обговорення з власниками облігацій…», – йдеться в повідомленні. Зазначається, що «Нафтогаз» очікує сформулювати нову пропозицію з урахуванням постанови Кабміну №625 від 21 липня, яка зобов’язує компанію укласти нову угоду.
  • Пізніше «Нафтогаз» повідомив, що компанія має кошти для виплат власникам єврооблігацій. 22 липня фінансовий директор «Нафтогазу» Роман Чумак, а 23 липня вже голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко звернулися до Кабміну за погодженням виплат. Але уряд такого дозволу не надав.

Контекст

7 липня Кабмін дозволив «Нафтогазу» змінити кредитні умови з емітентом його єврооблігацій Kondor Finance plc. «Нафтогаз» звернувся до власників його єврооблігацій на суму майже $1,5 млрд із пропозицією відстрочити виплати купонів за ними на два роки, зокрема, відкласти на такий самий термін погашення єврооблігацій-2022 на $335 млн.

«Нафтогаз» пропонував виплатити всі купони за єврооблігаціями-2022 та 2024 19 липня 2024 року і того самого дня погасити єврооблігації-2022. А купони за єврооблігаціями-2026 НАК хотів би виплатити 8 листопада 2024 року.

Власники єврооблігацій мали ухвалити рішення до 21 липня, а збори щодо його затвердження намічені на 26 липня – у період пільгового періоду, який для євробондів НАК становить пʼять робочих днів.

21 липня своєю постановою Кабмін визнав незадовільною роботу правління НАК «Нафтогаз України» щодо зміни кредитних умов з емітентом його єврооблігацій Kondor Finance plc. «Нафтогаз» зобовʼязали підписати договір із Kondor Finance на встановлених урядом умовах. Самі умови не зазначені. А також – окремо погоджувати з урядом свої дії щодо укладання угоди з Kondor Finance.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні