Безпілотний вертоліт Ingenuity здійснив перший в історії людства керований політ на іншій планеті. NASA відправило його на Марс разом із марсоходом Perseverance 18 лютого.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Піднявшись на три метри вгору, гвинтокрил завис на 30 секунд і опустився назад на поверхню.
- Складність зльоту полягала в тому, що атмосфера Марсу має низьку щільність, яка становить лише 1% від щільності атмосфери на Землі.
- Тому Ingenuity масою 1,8 кг ледь вистачає потужності для польоту, а його гвинти обертаються зі швидкістю 2500 об/хв. Це приблизно у вісім разів перевищує швидкість обертання гвинтів пасажирського вертольота на Землі, зазначає Business Insider.
- Проведення першого польоту планувалося на 11 квітня, але під час тестового запуску виникла проблема з гвинтами.
- Після успішного першого запуску Ingenuity зробить ще кілька польотів за більш складною програмою і зробить низку фотографій із високою роздільною здатністю.
Контекст
NASA відправили на Марс новий ровер Perseverance, який успішно здійснив посадку 18 лютого о 22:55 за київським часом, через сім місяців після запуску з Землі. Він уперше збере зразки ґрунту для доставки на Землю.
Perseverance оснащено двома мікрофонами, які дали змогу вперше в історії записати звуки на Марсі. Також є 23 камери і сім наукових приладів, які дадуть можливість досліджувати ґрунт на вміст мікроорганізмів. Також ровер оснастили вертольотом Ingenuity.
У довгостроковій перспективі мета Perseverance – проїхати на північний захід. Там, на думку вчених, розташована дельта річки, яка 3,5 млрд років тому впадала в Єзеро. Саме там очікується наявність усіх необхідних компонентів для виникнення життя.
Perseverance має взяти зразки органічних речовин та мінералів. Вони будуть заховані в герметичній капсулі для майбутньої місії повернення на Землю, яка попередньо запланована на 2026 рік.
Загальна вартість ровера Perseverance склала $2,7 млрд, пише The New York Times. Після посадки Perseverance США стали третьою країною, яка успішно досягла Марсу. Крім NASA до Червоної планети дісталися Обʼєднані Арабські Емірати з орбітальним зондом Hope для дослідження погоди. А також Китай відправив зонд Tianwen-1.
Місія Mars 2020 Perseverance є частиною програми NASA щодо дослідження Місяця і Марсу. Зокрема, метою місії Artemis на Місяць є підготовка до дослідження Червоної планети людиною.
Цікавий факт
У Perseverance є власний Twitter, де можна стежити за новинами. Навколо одного з кабелів Ingenuity обмотано маленький шматочок тканини з крила Flyer – літака братів Райт, на якому вони зробили перший контрольований політ над Землею 1903 року.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.