Категорія
Новини
Дата

Націоналізація російського майна. Верховна Рада розширила дію закону на громадян РФ та колаборантів

Верховна Рада ухвалила порядок націоналізації майна, яке належить громадянам РФ та будь-яким фізичним та юридичним особам, які публічно заперечують російсько-українську війну. 

Ключові факти

  • Парламент ухвалив законопроєкт про внесення змін в закон «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності РФ та її резидентів» №7169.
  • Дія закону розширюється: на фізосіб – громадян РФ; осіб, які не є громадянами РФ, але мають тісний звʼязок з агресором; юрособи, що працюють в Україні, але бенефіціаром яких є РФ; юрособи в Україні, у яких РФ володіє прямо чи опосередковано часткою в капіталі чи є засновником.
  • Під дію закону потраплять фізичні чи юрособи незалежно від громадянства та місця проживання, які публічно заперечують чи підтримують здійснення збройної агресії РФ проти України.
  • Закон застосують до компаній та громадян, які підтримують встановлення тимчасової окупації частини території України, та які не зупинили чи не припинили діяльність на території РФ в період дії воєнного стану в Україні.
  • Закон передбачає, що націоналізоване майно піде в рахунок майбутньої репарації на користь України, яка зазнала агресії з боку РФ.

Контекст

3 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7122, який визначає порядок націоналізації Україною активів, що належать РФ, 10 березня його підписав президент Володимир Зеленський. Закон визначає правові засади примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності об’єктів права власності РФ як держави, яка почала повномасштабну війну проти України, та її держкомпаній.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні