Правління Національного банку України ухвалило рішення про віднесення АТ «Український будівельно-інвестиційний банк» до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться у повідомленні пресслужби НБУ.
Ключові факти
- Частка фінустанови становила 0,04% від активів платоспроможних банків станом на 1 вересня 2023 року, отже, віднесення банку до категорії неплатоспроможних не впливає на стабільність банківського сектору України, наголошується у повідомленні.
- Рішення про віднесення Укрбудінвестбанку до неплатоспроможних ухвалене, зокрема, через відсутність дієвих заходів з боку банку щодо поліпшення фінансового стану, заявили в НБУ.
- У повідомленні Нацбанку зазначено, що кожен вкладник банку отримає від Фонду гарантування вкладів відшкодування в повному розмірі вкладу, включно з відсотками, нарахованими станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку.
- Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам банку на 1 вересня 2023 року становить 606 млн грн.
Контекст
Акціонерне товариство «Укрбудінвестбанк» становило 0,04% в загальному обсязі платоспроможних банків України. Станом на 1 серпня в установи було 1,667 млрд грн активів та 1,367 млрд грн зобов’язань, капітал – 300 млн грн.
Кінцевий бенефіціарний власник банку – Демʼяненко Світлана Анатоліївна. Їй належить частка у 74,93%, свідчать дані Youcontrol. До червня 2020 року 46,3% акцій належали зятю Юлії Тимошенко Артуру Чечьоткіну. Акціонерами банку Чечьоткін та Дем’яненко стали одночасно – у 2016 році вони викупили банк у Нвера Мхитаряна (53,6896% акцій) і швейцарської компанії Aspra Finanz Holding AG (46,3104%).
Укрбудінвестбанк входить до однойменної групи, в якій Дем’яненко є ключовою особою, вказує Youcontrol. Також до групи входять ТОВ «ФК «Фінансовий світ», ТОВ «ФК «Конверсія» та ТОВ «Перша інкасаторська компанія», «Житлово-Будівельний кооператив «Дрім Хауз» і «Будівельна група «Авторитет».
Ще 4 серпня Нацбанк відніс Укрбудінвестбанк до категорії проблемних, але після цього фінансовий стан банку лише погіршився, а менеджмент та власники істотної частки не вжили належних заходів для запобігання настанню неплатоспроможності, зазначили в НБУ.
Не так давно регулятор вживав заходи й до іншої установи з групи. Так, 5 червня НБУ оштрафував фінансову компанію «Конверсія» на 1,32 млн грн «за порушення вимог».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.