Пожежа на терміналі в Усть-Лузі Ленінградської області. /Telegram-канал губернатора Ленінградської області Олександра Дрозденка/AP Photo
Категорія
Новини
Дата

Негода й українські дрони обвалили морський експорт російської нафти до мінімуму за два місяці – Bloomberg

1 хв читання

Пожежа на терміналі в Усть-Лузі Ленінградської області. Фото Telegram-канал губернатора Ленінградської області Олександра Дрозденка/AP Photo

Морський експорт російської нафти впав до мінімуму майже за два місяці через несприятливу погоду та удари українських безпілотників, які зупинили нафтовий потік із ключового експортного термінала в Балтійському морі, пише Bloomberg.

Ключові факти

  • Близько 3,36 млн барелів сирої нафти на добу було відвантажено з російських портів за чотири тижні до 21 січня. Це на 50 000 б/д менше від показника за період до 14 січня, зазначає видання з посиланням на дані відстеження танкерів.
  • Середньотижневий показник знизився на 340 000 б/д – до мінімуму за сім тижнів у 3,02 млн барелів.
  • Експорт російської нафти скоротився в деяких портах через негоду й удар українських безпілотників по заводу з переробки конденсату в Усть-Лузі Ленінградської області. Через пожежу у неділю, 21 січня, там перенесли завантаження на наступний тиждень.

Контекст

Нафтовий термінал «Усть-Луга Ойл» у Ленінградській області РФ зупинив свою роботу після нічної атаки дронів 21 січня. Термінал переробляє газовий конденсат на нафту, авіаційне паливо і газойль, а також відвантажує нафтопродукти на іноземні ринки. У 2022 році завод переробив майже 7 млн т газового конденсату, який є побічним продуктом видобутку природного газу та нафти.

Доходи Росії від експорту нафти у грудні впали до шестимісячного мінімуму. Минулого місяця тиск на російську нафту посилило розслідування США щодо дотримання санкцій трейдерами та власниками суден. 

Доходи від видобутку та експорту нафти – головне джерело коштів для бюджету російського уряду, який обтяжений величезними витратами на війну в Україні та необхідністю підтримувати соціальні витрати перед президентськими виборами в березні.

З 15 січня російський мінфін відновив продажі іноземної валюти та золота через низькі нафтогазові доходи. Операції відбуватимуться щодня до 6 лютого. До цього мінфін заявив, що дефіцит федерального бюджету РФ за підсумками минулого року, за попередніми оцінками, становив 3,24 трлн.

Російський уряд використав майже половину резервів так званого Фонду національного добробуту, щоб захистити економіку від наслідків війни в Україні. Це зробило економіку країни-агресорки вразливішою до майбутніх потрясінь.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні