Категорія
Новини
Дата

Ощадбанк слідом за ПриватБанком зберіг пільговий тариф на еквайринг

Державний Ощадбанк не буде підвищувати еквайрингову комісію для роздрібної торгівлі за приймання карткових платежів, попри підвищення тарифу інтерчейндж з боку платіжних систем з 1 липня, йдеться у повідомленні пресслужби банку. 

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • У випадку непониження платіжними системами рівня інтерчейндж протягом 1-2 місяців банк перегляне своє рішення, зазначається у повідомленні. 
  • Востаннє банк відмовився підвищувати цю комісію у грудні 2022 року після того, як ставку інтерчейндж було вперше збільшено платіжними системами після повномасштабного вторгнення РФ. На початку великої війни Ощад взагалі на декілька місяців скасував цю комісію, зазначили в банку.
  • «Безготівкові платежі були одним з основних факторів, які сприяли збереженню стабільності банківської системи України після 24 лютого минулого року. Сучасні фінансові технології допомогли бізнесу залишитись на плаву і продовжити забезпечувати українців найнеобхіднішим. Наше нинішнє рішення не підвищувати еквайрингову комісію допоможе зберегти цю тенденцію і надалі», – зазначив Антон Тютюн, заступник голови правління Ощадбанку.

Контекст

З 1 липня в Україні, ймовірно, на третину зросте ключова для карткових розрахунків комісія interchange, яку банк, що обслуговує торгову точку, платить банку-емітенту картки. Нині вона становить 0,7% від суми кожної транзакції. Про підвищення до 0,9% 26 червня домовилися банки та міжнародні платіжні системи (МПС), писав раніше Forbes.

Це довгоочікувана новина для банкірів та небажаний розвиток подій для ритейлу. З одного боку, за рахунок цих комісій банки фінансують видатки на обслуговування та апгрейди мереж терміналів. З іншого – від interchange залежать і комісії, які торговці сплачують банкам за кожну безготівкову операцію. Після підвищення ці тарифи також зростуть, що може вплинути на роздрібні ціни, очікує гендиректор Асоціації ритейлерів Андрій Жук.

Ритейл пропонує заморозити interchange на 0,7% до кінця війни. Однак банкіри кажуть, що у такому разі вже їм доведеться здорожчувати вартість послуг для кінцевих клієнтів та, зокрема, вводити комісії за обслуговування карток. Більше про це читайте в редакційному матеріалі Forbes.

Напередодні ПриватБанк заявив, що залишає діючі пільгові тарифи на прийом безготівкової оплати картками для торговельних підприємств. У банку закликали MasterCard і Visa та скасувати підвищення ставки інтерчейндж з 1 липня 2023 року, «яке змушує банки збільшувати тарифи».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні