Категорія
Новини
Дата

Падіння доходів, скорочення штату та закриття. Як війна в Україні вплинула на малий та середній бізнес в Росії

Кожна пʼята російська компанія зі сфери малого бізнесу скоротила або відправила у відпустку співробітника на тлі кризи після початку війни РФ проти України. Про це свідчить опитування, проведене сервісом «Актіон Бухгалтерія» на прохання російського Forbes.

Ключові факти

  • Згідно з його результатами: близько 11% компаній звільнили або відправили до простого менше 10% штату; 6,3% компаній – від 10% до 30% працівників;
  • 2,8% – від 50% до 100%.
  • 37,5% опитаних повідомили, що протягом останнього місяця втрачають виручку і клієнтів, 19% – втрачають постачальників. 
  • У 31,2% компаній виторг із кінця лютого впав на 10-25% від показників попереднього місяця, у 29% виручка – на 25-50%, у 13,7% – більш ніж на 50%, а 3,5% заявили, що призупинили роботу. 
  • Близько 23% компаній кажуть, що їхня виручка не змінилася або зросла. Майже кожна пʼята компанія – 17,5% – вимушено скорочують витрати, 6,7% – змінюють логістику.
  • В опитуванні взяли участь близько 300 представників російського малого та середнього бізнесу (85,6% опитаних – із чисельністю співробітників до 100 осіб) із сфер послуг, оптової та роздрібної торгівлі, виробництва, будівництва та ін. Опитування проводилося з 14 по 22 березня.

Контекст

Тисячі санкцій, втрата сотень іноземних компаній, обвал рубля і удар по фондовому ринку – за чотири тижні війни з Україною Росія не досягла суттєвого військового прогресу, але завдала серйозної шкоди власній економіці. Ефект бачать і російські підприємці, які зіткнулися з катастрофою логістики постачання, і фінансисти, які стали ще більш залежними від дій держави, і звичайні росіяни – у цінниках магазинів та чергах за дефіцитними товарами. Масштаби обвалу економіки РФ покаже більш тривалий період. Докладніше про це читайте тут.

Матеріали по темі