Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що «паспорт вакцинації» планують запустити в Україні з 1 липня. Це має дати змогу щепленим від коронавірусу українцям вільно подорожувати до країн, які визнають такі документи.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Нині працюють над наповненням та дизайном «паспорту вакцинації».
- Документ буде як паперовим, так і електронним у застосунку «Дія. Документ».
- У ньому міститимуться дані про те, коли і яким препаратом була вакцинована людина, чи хворіла вона COVID-19.
- Дані з майбутнього COVID-сертифікату мають інтегрувати до міжнародних баз.
- За словами Федорова, Україна однією з перших почала активно працювати з ВООЗ, Євросоюзом та всіма європейськими стандартами. «Ми в першу чергу орієнтуємося на міжнародні процеси, щоб українці мали змогу подорожувати з паспортом», – зазначив він.
Контекст
Через пандемію COVID-19 уже понад рік діють обмеження на пересування. Аби пожвавити туризм і полегшити пересування людей, країни Європейського Союзу офіційно погодилися випустити COVID-паспорти. Вони сподіваються відкрити можливість подорожувати для туристів цього літа. За словами премʼєрміністра Італії Маріо Драгі, ЄС запровадить «паспорти вакцинації» в другій половині червня. Держави-члени будуть зобов’язані визнавати вакцини, схвалені ЄС. Але країни за бажанням можуть також видавати COVID-паспорти особам, які щеплені, наприклад, російською вакциною Sputnik або китайською Sinovac.
Тим часом із 17 травня Велика Британія скасовує заборону на поїздки за кордон без поважної причини, а також запускає «паспорт вакцинації» для тих, хто зробив обидва щеплення, передає ВВС. Документ дозволяє особам, вакцинованим від коронавірусу, вільно подорожувати до країн, які визнають такі паспорти. Першим у світі цифровий сертифікат щеплення від COVID-19 для своїх громадян, які планують закордонні поїздки, запустив Китай.
Всесвітня організація охорони здоровʼя виступає проти паспорта COVID-вакцинації. В організації вважають, що запровадження паспорта вакцинації може бути несправедливим щодо осіб, які не можуть бути вакциновані з певних причин. А такий документ лише дасть можливість «несправедливості ще більше вкоренитися в системі».
Важливі цифри
Станом на 17 травня в Україні від COVID-19 вакцинувалися 940 158 осіб. Із них дві дози отримали 18 394 осіб.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.