Категорія
Новини
Дата

«Паспорт вакцинації» в Україні планують запустити з 1 липня, – Мінцифри

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що «паспорт вакцинації» планують запустити в Україні з 1 липня. Це має дати змогу щепленим від коронавірусу українцям вільно подорожувати до країн, які визнають такі документи. 

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Нині працюють над наповненням та дизайном «паспорту вакцинації».
  • Документ буде як паперовим, так і електронним у застосунку «Дія. Документ». 
  • У ньому міститимуться дані про те, коли і яким препаратом була вакцинована людина, чи хворіла вона COVID-19.
  • Дані з майбутнього COVID-сертифікату мають інтегрувати до міжнародних баз.
  • За словами Федорова, Україна однією з перших почала активно працювати з ВООЗ, Євросоюзом та всіма європейськими стандартами. «Ми в першу чергу орієнтуємося на міжнародні процеси, щоб українці мали змогу подорожувати з паспортом», – зазначив він. 

Контекст

Через пандемію COVID-19 уже понад рік діють обмеження на пересування. Аби пожвавити туризм і полегшити пересування людей, країни Європейського Союзу офіційно погодилися випустити COVID-паспорти. Вони сподіваються відкрити можливість подорожувати для туристів цього літа. За словами премʼєрміністра Італії Маріо Драгі, ЄС запровадить «паспорти вакцинації» в другій половині червня. Держави-члени будуть зобов’язані визнавати вакцини, схвалені ЄС. Але країни за бажанням можуть також видавати COVID-паспорти особам, які щеплені, наприклад, російською вакциною Sputnik або китайською Sinovac.

Тим часом із 17 травня Велика Британія скасовує заборону на поїздки за кордон без поважної причини, а також запускає «паспорт вакцинації» для тих, хто зробив обидва щеплення, передає ВВС. Документ дозволяє особам, вакцинованим від коронавірусу, вільно подорожувати до країн, які визнають такі паспорти. Першим у світі цифровий сертифікат щеплення від COVID-19 для своїх громадян, які планують закордонні поїздки, запустив Китай.

Всесвітня організація охорони здоровʼя виступає проти паспорта COVID-вакцинації. В організації вважають, що запровадження паспорта вакцинації може бути несправедливим щодо осіб, які не можуть бути вакциновані з певних причин. А такий документ лише дасть можливість «несправедливості ще більше вкоренитися в системі».

Важливі цифри

Станом на 17 травня в Україні від COVID-19 вакцинувалися 940 158 осіб. Із них дві дози отримали 18 394 осіб.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні