Польські перевізники розпочали страйк на кордоні з Україною, повідомила пресслужба Державної митної служби. Заблоковано роботу трьох найбільших пунктів пропуску. Посол України в Польщі Василь Зварич назвав такі дії «болючим ударом у спину України».
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- 6 листопада о 13:20 за київським часом розпочалася анонсована акція протесту польських перевізників. Роботу митного поста «Ягодин» Волинської митниці паралізовано, повідомила пресслужба Волинської митниці.
- Також відбулося поступове блокування руху вантажного транспорту в напрямку пунктів пропуску «Краківець – Корчова» та «Рава-Руська – Хребене», повідомила пресслужба ДПС.
- За інформацією, яку українські митники отримали від протестувальників, від сьогодні ті пропускатимуть лише по одній вантажівці на годину в обох напрямках.
- Товари 1–24 групи, які проходять фітосанітарний та/або ветеринарний контроль та слідують через Польщу транзитом, не впускатимуть зовсім.
- «Це зменшить товаропотік через Ягодин у середньому в 25 разів, порівняно з оптимальною кількістю транспортних засобів, затвердженою міжнародними Меморандумами між Україною та Польщею», – зазначили у пресслужбі митниці.
- Протестувальники пообіцяли пропускати через кордон без обмежень рейсові автобуси, вантажі гуманітарної допомоги, цистерни з пальним на вʼїзд в Україну та інші небезпечні вантажі, а також швидкопсувні товари та живих тварин.
- Основні вимоги її організаторів – у приверненні уваги до ситуації на ринку транспортних перевезень у Польщі, скасування так званого «транспортного безвізу» для українських міжнародних перевізників, заборона на реєстрацію у Польщі транспортних компаній з капіталом, що походить із України, йдеться в повідомленні.
- За попередньою інформацією, акція протесту триватиме до 3 грудня.
- Доповнено. Посол України в Польщі Василь Зварич закликав перевізників припинити блокування руху вантажного транспорту, назвавши такі дії «болючим ударом у спину України», яка страждає від російської агресії.
- «Коридори солідарності» між Україною та ЄС перебувають під загрозою. Ми закликаємо покласти край блокаді кордону!» – написав посол у соцмережі Х.
Контекст
30 жовтня польські перевізники анонсували акцію протесту, що заблокує усі пунти пропуску між Польщею та Україною до кінця року.
3 листопада вони перенесли початок блокади вантажного транспорту з 3 на 6 листопада. Також змінились плани щодо об’єктів блокади: замість усього кордону перевізники збирались блокувати три найбільші пункти пропуску: «Корчова – Краківець», «Гребенне – Рава Руська», «Дорогуськ – Ягодин».
Польські перевізники, які мають найбільший автопарк у ЄС, остерігаються конкуренції з українськими перевізниками. Тому намагаються вибити для себе преференції, розповів в інтерв’ю Forbes заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
«Вимоги польських перевізників – нереалістичні, із них складається враження про відсутність бажання розвʼязати проблему», – зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.