Законопроєкт про оподаткування криптовалют в Україні, розроблений Нацкомісією з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР), пропонує оподатковувати прибуток від діяльності на крипторинку за ставкою 18% і військовим збором у розмірі 1,5%. Документ презентують 14 червня на засіданні Консультаційної ради, йдеться в редакційному матеріалі Forbes.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Станом на 13 червня НКЦПФР завершила розробку законопроєкту про оподаткування криптоактивів і оновила текст закону «Про віртуальні активи».
- Новий законопроєкт НКЦПФР розробила разом із компанією Ernst & Young за підтримки фінансового комітету Верховної Ради та Консультаційної ради, до якої увійшли представники криптобірж Kuna, WhiteBIT та Binance.
- Ставки податку на криптовалюти створили за прикладом моделей оподаткування інвестиційного прибутку, як у країнах Західної Європи, каже член Нацкомісії Юрій Бойко.
- У нинішній версії законопроєкту ставка оподаткування – це 18% від інвестиційного прибутку та військовий збір у розмірі 1,5%. Податок сплачується, якщо загальний фінансовий результат операцій з інвестактивами має позитивне значення, а платник володіє отриманими внаслідок цих операцій активами до 365 днів. Якщо парламентарі ухвалять вказані законопроєкти, то регуляторами ринку віртуальних активів будуть Національний банк і НКЦПФР.
- Відповідно до оновленого законопроєкту про віртуальні активи, такі активи можуть належати до трьох категорій: токени електронних грошей, токени з прив’язкою до активів, інші віртуальні активи.
- Для публічного випуску токенів із прив’язкою до активів на торгах, емітент має бути авторизованою у НКЦПФР юридичною особою. Для авторизації юрособа має оформити білу книгу, яка фактично є проспектом емісії.
- Бойко сподівається, що закон ухвалять у вересні, а запрацює він із 2024 року. У такому випадку Україна буде першою в Європі країною, що імплементувала європейські норми регулювання віртуальних активів МіСА.
Контекст
У 2022 році Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3637 «Про віртуальні активи». Він міг набути чинності виключно після внесення змін до Податкового кодексу у контексті оподаткування криптовалют. Глава держави ветував документ, внісши правки. З того часу податкове законодавство України так і не змінили під потреби ЗУ «Про віртуальні активи».
Після того як Рада Європи схвалила норми, що регулюють віртуальні активи, – МіСА (Markets in Crypto-assets), Україна фіналізувала і свої законодавчі розробки. Зараз на часі – внесення правок з боку стейкхолдерів: гравців крипторинку, представників Національної поліції, Бюро економічної безпеки, Національного банку, Міністерства цифрової трансформації та Міністерства фінансів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.