Половина золотовалютних резервів Росії заморожені через санкції. Тепер Кремль надіється, що Китай допоможе росіянам пережити економічну кризу, пише Reuters з посиланням на російського міністра фінансів Антона Силуанова
📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку
Ключові факти
- У відповідь на вторгнення в Україну світ наклав на Росію санкції, які заморозили $300 млрд із $640 млрд її золотовалютних резервів.
- Росія має частину своїх золотовалютних резервів у китайській валюті – в юанях. На думку Силуанова, санкції західних країн допоможуть Росії поглибити партнерством з Китаєм.
- Західні країни тиснуть на Китай, вимагаючи обмежити торгівлю з Росією та обмежити доступ до резервів, проте в обох країн міцні звʼязки.
- На обидві країни тиснуть із заходу через порушення прав людини та інші проблеми.
- Президент Росії Володимир Путін і президент Китаю Сі Цзіньпін зустрілися в Пекіні 4 лютого і оголосили про стратегічне партнерство, яке, за їхніми словами, спрямоване проти впливу США. Вони назвали це «дружбою без обмежень».
- Силуанов також заявив, що Росія виконуватиме свої зобовʼязання за державним боргом і виплачуватиме рублі власникам боргів, поки державні резерви не розморозять.
Контекст
Заборона на використання всіх активів і резервів Центрального банку Росії стала одним із найболючіших ударів для російської економіки.
Лише місяць тому Силуанов переконував, що Росія зможе протистояти санкціям завдяки значним резервам і навіть розглядає можливість пропонувати єврооблігації іноземним інвесторам, як тільки волатильність ринку зменшиться.
Через санкції РФ втратила доступ до 70–75% золотовалютних резервів – всього, що зберігалось у активах номінованих у доларах, євро, фунтах, йенах та іншій валюті, які на початок війни складали майже $650 млрд.
У золоті Росія тримала близько $130 млрд резервів, але продати ці активи буде складно – ніхто з фінустанов не захоче купувати це золото, бо це створює для них ризик попасти під санкції американського Мінфіну.
Так Центробанк втратив левову частку резервів, які б міг використати для підтримки курсу рубля. З моменту нападу на Україну рубль офіційно знецінився на 42%, до 116 рублів за долар, на ринку Forex за один долар дають майже 140 рублів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.