В Україні зменшується кількість громадян, які спілкуються російською. Близько 83% громадян підтримують, щоб українська була єдиною державною мовою, за даними опитування від соціологічної групи «Рейтинг».
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти:
- Кількість людей, які вважають українську мову рідною зросла з 57% у 2012 році до 76% у 2022 році.
- Найбільш помітні зміни у ставленні до мови відбулися між 2012-2016 роками через події Революції Гідності, війну Росії проти України у 2014 році, тимчасова окупація Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.
- Кількість російськомовних українців становила близько 40% у 2012 році, 26% – наприкінці 2021 і 18% – на початку війни.
- Російськомовні все частіше стають двомовними. Їх кількість зросла з 15 до 32%.
- Кількість тих, хто постійно користується лише українською вдома зросла незначно – з 44% до 48%.
- Війна в Україні вплинула на ставлення до статусу мови: сьогодні 83% українців виступають за те, щоб українська була єдиною державною мовою в Україні. За надання державного статусу російській мові виступає лише 7% українців.
- Близько 67% українців вважають, що ніяких проблем між україномовними та російськомовними громадянами в Україні не існує; 19% вважають, що мовна проблема існує, але вона не є важливою. Лише 12% вважають, що мовне питання є загрозою для внутрішньої безпеки.
- Тези про наявність проблеми у мовній сфері є популярними не серед російськомовного населення, а саме у західних регіонах, де українська домінує в усіх сферах.
Контекст:
Опитування проводили серед населення України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування – телефонні інтервʼю з використанням компʼютера. Терміни проведення: 19 березня 2022 р.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.