Категорія
Новини
Дата

Прессекретар Зеленського: РФ вимагає від України скласти зброю для перемовин у Гомелі. Україна готова говорити у нейтральному місці і без попередніх умов

Прессекретар президента Володимира Зеленського, Сергій Нікіфоров, опублікував у Facebook заяву про потенційні перемовини із Росією у білоруському Гомелі.

Нагадаємо, раніше РФ заявляла, що її делегати прибули до міста, але Україна порушила домовленності та відмовилась від діалогу. Ось чому це не так

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • 27 лютого росіяни прибули до Гомеля. Україна раніше справді обговорювала такий формат, але відмовилась, говорить Нікіфоров.
  • «В останній момент перемовники РФ висунули вимогу, що українська армія повинна спершу скласти зброю. На це негайно отримали пропозицію вирушити за «русским военным кораблем», – пише Нікіфоров.
  • Україна готова домовлятись про перемовини, але без попередніх умов. Білорусь також не може бути майданчиком для діалогу, натомість Україна пропонує говорити у Баку, Стамбулі, Варшаві, Відні чи іншому місті.
  • Раніше маніпуляції Білорусі та Росії з переговорним процесом також засудив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк. «Росія принижує Білорусь, використовуючи її для ведення», – каже Подоляк.

Контекст

Раніше президент Зеленський у відеозверненні закликав Білорусь вийти з війни з Україною. З території країни ідуть російська піхота та техніка, випускаються балістичні та крилаті ракети. Нещодавно самопроголошений президент Лукашенко намагався спростувати участь Білорусі в своєму відозверненні.

27 лютого у Білорусі почався референдум щодо поправки до конституції Республіки Білорусь. На голосування винесене питання про відмові Білорусі від статусу без’ядерної держави, два нових терміни для Лукашенка і юридичний імунітет проти всіх злочинів для президента республіки.

За перебігом четвертого дня війни Росії з Україною можна слідкувати у хроніці.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні