У серпні 2024 року промислова інфляція в Україні досягла 31,2% у річному вимірі; порівняно з липнем ціни зросли на 2,2%, свідчать дані Державної служби статистики.
Індекс цін виробників промислової продукції відображає відпускні ціни підприємств. Він є одним із ключових індикаторів стану економіки та впливає на різні галузі виробництва.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Хоча промислова інфляція в Україні сповільнилась у річному вираженні до 31,2%, цей показник все ще є досить високим.
- За місяць ціни у добувній промисловості зросли на 0,4%, у переробній – на 1,1%, а в енергетиці – на 3,6%.
- Найбільше річне зростання цін зафіксоване в енергетиці – на 56,2%. У добувній промисловості індекс зріс на 7,4%, у переробній – на 9,2%.
Контекст
У липні цього року промислова інфляція в Україні досягла 33,3% у річному вимірі, порівняно з червнем ціни зросли на 8,8%. У липневому інфляційному звіті НБУ зазначив, що прискорення промислової інфляції тиснутиме на споживчі ціни через вторинні ефекти, передусім збільшення собівартості виробництва.
Індекс споживчих цін (ІСЦ) у серпні зріс на 0,6%, у річному вимірі інфляція становила 7,5%. Зростання ІСЦ на 0,6% на місяць у серпні є дуже потужним показником. За інших рівних умов у цей місяць спостерігається потужна сезонна дефляція. (Винятком були роки нестандартних шоків, наприклад, 2014-й та 2022-й.)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.