Верховна Рада ухвалила закон №4355, який надає електронній версії паспорту в смартфоні статус повноцінного документу. Україна стала першою країною, в якій це зробили, заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- Закон на позачерговому засіданні парламенту підтримали 302 народних депутата за необхідного мінімуму в 226 голосів.
- Документ закріплює на законодавчому рівні терміни «е-паспорт» і «е-паспорт для виїзду за кордон».
- Біометричний закордонний паспорт або ID-карта в «Дії» з 23 серпня 2021 року на законодавчому рівні стануть повним аналогом паперового або пластикового документів.
- Цифрові документи формуються безкоштовно за бажанням і можуть пред’являтися на території України для посвідчення особи й підтвердження громадянства.
- Однак електронні документи не можна буде використати під час перетину кордону, в'їзду й виїзду з тимчасово окупованої території.
- В електронних паспортах буде інформація про місце проживання і код платника податків.
Головна цитата
«Можна використовувати цифрові паспорти нарівні з паперовими і не хвилюватися, якщо забув документ вдома. У будь-яких життєвих ситуаціях, де потрібен паспорт, використовуйте цифровий документ. Відкриття банківського рахунку онлайн, касові операції в банку, подорож поїздом або літаком всередині країни, заселення в готель, отримання посилок на пошті, підтвердження віку в супермаркеті», – сказав Федоров.
Контекст
Міністерство цифрової трансформації запустило електронні паспорти в «Дії» у квітні минулого року.
Наразі ними можуть користуватися близько 20 млн українців – 5 млн з них мають ID-карту і ще близько 18 млн є власниками іноземних біометричних паспортів.
За словами голови комітету з питань цифрової трансформації Михайла Крячка, ухвалення закону – перший крок до введення режиму «без паперу» в Україні, коли держоргани не матимуть права вимагати паперові документи, якщо інформація є в реєстрах.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.