Категорія
Новини
Дата

Recovery. Віктор та Олена Пінчуки створюють мережу реабілітації військових на $11,5 млн, виручені з продажу скульптури Кунса 

Логотип проєкту Recovery /пресслужба

Логотип проєкту Recovery Фото пресслужба

У червні скульптура «Мавпа з повітряних куль (пурпурна)» Джеффа Кунса, представлена Віктором та Оленою Пінчуками, пішла з аукціону Christie’s за $11,5 млн. Ці кошти стануть джерелом фінансування проєкту з реабілітації тяжкопоранених під час війни людей – Recovery.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • Подружжя Пінчуків запускає проєкт Recovery. Його мета – реабілітація тяжкопоранених під час війни.
  • У Recovery чотири основних напрями:  
  1. Створення мережі реабілітаційних центрів для поранених військових.
  2. Розробка освітніх програм для спеціалістів центрів.
  3. Реабілітація у приватних клініках-партнерах.
  4. Відправлення за кордон військових та цивільних, які потребують складного протезування.
  • Перший етап проєкту – створення шести центрів на 150 місць кожен. Базою для них стануть державні медичні заклади у Вінницькій, Дніпропетровській, Київській, Львівській та Одеській областях. Центри будуть оснащені апаратами для фізіотерапії та фізичної реабілітації.
  • Сім військовослужбовців вже знаходяться на лікуванні та реабілітації у клініках «Оберіг» та RMED.
  • У жовтні двоє військових відправляться на складне протезування до Польщі. 
Recovery. Віктор та Олена Пінчуки створюють мережу реабілітації військових на $11,5 млн, виручені з продажу скульптури Кунса  /Фото 1

Скульптура американського митця Джеффа Кунса «Мавпа з повітряних куль (пурпурна)»

Цитата

«Проєкт Recovery – можливість хоча б частково віддячити нашим героям та героїням, які у війні проти рашистів за незалежність, свободу та майбутнє України і всього світу були тяжко поранені. Наш обов’язок – допомогти їм повернутись до повноцінного життя», – Віктор Пінчук.

Контекст

Українські військові не дають точних цифр щодо втрат та поранень воїнів. Втім, у червні президент України Володимир Зеленський зазначив, що щодня поранень зазнають близько 500 військових.

Засновник компанії «Інтерпайп» Віктор Пінчук посідає друге місце у рейтингу найбагатших українців Forbes від 2021 року зі статками $2,5 млрд та 1579-те – у глобальному рейтингу мільярдерів від Forbes USA. Пінчук використовує гроші та репутацію як рушій позитивних змін: у лютому 2013-го він зобов’язався інвестувати половину або більше своїх статків у благодійні проєкти, доєднавшись до ініціативи Білла Гейтса та Воррена Баффета Giving Pledge. 

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні