Віктор та Олена Пінчук продадуть скульптуру Джеффа Кунса. Роботу оцінюють у майже £10 млн. Скільки коштують скульптури Кунса та за скільки зможуть продати цю /Christie's London
Категорія
Картина дня
Дата

Віктор та Олена Пінчук продадуть скульптуру Джеффа Кунса. Роботу оцінюють у майже £10 млн. Скільки коштують скульптури Кунса та за скільки зможуть продати цю

Christie's London

14 червня на лондонській площі Сент-Джеймс, поруч зі штаб-квартирою Christieʼs, з’явиться скульптура американського митця Джеффа Кунса «Мавпа з повітряних куль (пурпурна)». 28 червня Віктор та Олена Пінчук представлять цю скульптуру на аукціоні Christie’s. Гроші, отримані від продажу, спрямують на гуманітарну допомогу Україні.

Що допомагає українському бізнесу відштовхнутися від дна? 22 березня на «Саміті експортерів» від Forbes топкомпанії поділяться інструментами та прогнозами з розвитку експорту. Спікери з «Метінвест», Kernel, Nemiroff, «Біосфери» та інших. Купуйте квитки за посиланням.

Попередньо скульптуру оцінюють у £6–10 млн. Утім, у 2008 році роботу вдалося продати за $25,7 млн. Тож, імовірно, цього разу скульптуру буде продано за $20–30 млн, а можливо, й вище, вважає співвласник аукціонного дому Goldens та мистецтвознавець Олексій Василенко.

Зібрані на аукціоні кошти витратять на лікування та реабілітацію військових та цивільних, тяжко поранених під час війни. Гуманітарна підтримка – не єдина причина продажу «Мавпи з повітряних куль». Гучний продаж найбільшої роботи зі знакової для Кунса серії тварин з повітряних куль – ще й зброя інформаційної війни, необхідна, коли інтерес до України починає згасати. Керівниця відділу післявоєнного та сучасного мистецтва Christieʼs Кетрін Арнольд називає «Мавпу з повітряних куль» монументальним символом солідарності. «Ми, як і всі українці, робимо все, що нам під силу, щоб боротися за кожне життя і кожну мрію, яку люди мали до війни, – додає Олена Пінчук. – Нам потрібно, аби світ допомагав нам, підтримував наші зусилля і був із нами в цій боротьбі зі злом».

Віктор Пінчук – філантроп, колекціонер 

Засновник компанії «Інтерпайп» Віктор Пінчук посідає друге місце у рейтингу найбагатших українців Forbes від 2021 року зі статками $2,5 млрд та 1579-те у глобальному рейтингу мільярдерів від Forbes USA. Пінчук використовує гроші та репутацію як рушій позитивних змін: у лютому 2013-го він зобов’язався інвестувати половину або більше своїх статків у благодійні проєкти, доєднавшись до ініціативи Білла Гейтса та Воррена Баффета Giving Pledge. 

У 2006 році Пінчук заснував центр сучасного мистецтва PinchukArtCentre – галерею, у якій представлено роботи сучасних українських та міжнародних художників. На платформі запущено премію Future Generation Art Prize: її переможець отримує $100 000, з яких $60 000 – грошовий приз, а $40 000 – інвестиція у розвиток молодого митця. 

Статус мецената та покровителя мистецтва протягом пʼяти років поспіль забезпечували Пінчуку місце у рейтингу топ-200 колекціонерів від ARTnews та місце в рейтингу 100 впливових діячів мистецтва зі всього світу від порталу ArtReview. У 2021 році засновник «Інтерпайпу» посідав у ньому 32-ге місце. До його особистої колекції входять роботи художників ХIХ – першої половини XX століття та сучасних митців, зокрема Джеффа Кунса та Демʼєна Герста.  

Скільки коштує Джефф Кунс

Кунс – найдорожчий художник з нині живих. Його рекорд – скульптура «Кролик» з нержавіючої сталі, яку у 2019 році придбали за $91 млн. До топу найдорожчих робіт Кунса також входять:

  • «Мавпа із повітряних куль (помаранчева)», $25,9 млн;
  • «Помаранчева собака з повітряних куль», $58,4 млн;
  • «Серце, що висить», $23,6 млн;
  • «Квітка з повітряних куль (пурпурна), $25,7 млн;
  • «Тюльпани», $33,6 млн. 
Getty Images

«Мавпа із повітряних куль (помаранчева)» Фото Getty Images

Getty Images

«Тюльпани» Фото Getty Images

Getty Images

«Помаранчева собака з повітряних куль» Фото Getty Images

Getty Images

«Квітка із повітряних куль (пурпурна)» Фото Getty Images

Getty Images

«Серце, що висить» Фото Getty Images

Попередній слайд
Наступний слайд

Пурпурну «Мавпу», яку представить Пінчук, було продано у 2008 році за $25,7 млн. Чи зможе вона знову зібрати суму таких самих масштабів – за оцінки у £6–10 млн? Скоріш за все, так, вважає мистецтвознавець Олексій Василенко. «Зазвичай аукціонні будинки на вторинному ринку ставлять занижений за вартістю естімейт», – пояснює Василенко невисоку оцінку. Ще одна причина такої вартості – так легше залучити більшу кількість клієнтів з усього світу. Участь візьмуть також і покупці з Азії та США, прогнозує мистецтвознавець. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні