Інформація про Віктор Пінчук

Віктор Пінчук /Сергій Іллїн
$2,2 млрд
4 місце
Топ-20 найбагатших 2022 року

20 найбагатших українців 2022

«З цього будинку мій дід-єврей на світанку 22 червня 1941 пішов воювати проти Гітлера. Тоді геноцид проти єврейського народу творили фашисти. Наразі геноцид проти українського народу творять рашисти», — написав на своїй Facebook-сторінці Віктор Пінчук у травні.

Ще 2016-го він у статті WSJ пропонував піти на компроміс із Росією: тимчасово відмовитись від Криму та відтермінувати вступ в ЄС і НАТО. Російське вторгнення «радикалізувало» бізнесмена, схильного до компромісів. Зараз він активно допомагає українцям та ЗСУ, вже в липні суму допомоги перевищила 1,8 млрд грн. 

Після 24 лютого основний актив Пінчука — Interpipe більше ніж на місяць законсервував виробництво. Зараз заводи групи у Дніпрі, Нікополі та Новомосковську працюють в середньому на рівні 50% від довоєнного рівня. У першому півріччі 2022-го «Інтерпайп» скоротила виробництво сталі на 36%, труб на 19%, а залізничної продукції на 50%, EBITDA скоротилась на 54,7% – до $50,4 млн.

Втриматись на плаву «Інтерпайп» допомагають скасування квот в ЄС і США. На ці регіони за підсумками першої половини 2022-го прийшлось більш ніж половина продажів. «Війна не дуже позначилася на наших ринках збуту», – каже CEO «Інтерпайп» Андрій Коротков. Втрати Пінчука за останній рік — менше ніж у сусідів по топ-10 Forbes. Причина — дві третини його статків забезпечуються закордонною нерухомістю та кешем. Сумарна оцінка українських бізнесів Пінчука з початку війни впала на 37% — з $890 млн до $560 млн.

Пінчук один з небагатьох найбагатших «старої школи», кого не зачепив тренд на деолігархізацію. У військовий рік Пінчук зміг провести у Києві форум YES, на який приїхали понад дві сотні топполітиків, бізнесменів, мислителів. 

100 найбагатших українців 2021

Настільна книга: «Зброя, мікроби і сталь» Джареда Даймонда, «Егоїстичний ген» Річарда Докінза, Sapiens Ювала Харарі та «Україна – не Росія» Леоніда Кучми.

Перша оплачувана робота: «Нічний сторож і різальник холодного металу третього розряду на Нижньодніпровському трубопрокатному заводі».

Рішення, що змінило життя: «У 1990‑му мене призначили завідувачем лабораторії зовнішньоекономічної діяльності у Всесоюзному трубному інституті, але душею я був уже в приватному підприємництві. Пригадую ніч, коли робив вибір. На ранок звільнився з посади завлаба і пішов створювати мале інжинірингове підприємство «Інтерпайп».

Найуспішніший провал: «Мріяв стати лікарем, але в мене не прийняли документів до медінституту – провалив тест на кольоровідчуття. Наступного дня подав папери до Дніпропетровського металургійного інституту на спеціальність «трубопрокатне виробництво».

Чого навчився, що втратив, що придбав за рік пандемії: «Ми маємо готуватися до нових глобальних катастроф тепер, а не коли вони прийдуть. Утратив ілюзії з приводу здатності світу відповісти на пандемію глобально і скоординовано – без національного егоїзму, без бійок багатих країн за величезні обсяги вакцин, коли бідним майже нічого не дістається. Утратив надію, що наш уряд впорається із завданням вакцинації в найближчі, найкритичніші, місяці, коли інші рвонули далеко вперед». 

100 найбагатших українців 2020

Минулого року Віктор Пінчук придбав 29 квартир. Він не збирається їх здавати, це інвестиції у зміцнення іміджу філантропа. Житло купувалося для моряків і політичних в’язнів, що повернулися з російського полону, зокрема для Олега Сенцова.

Підтримувати бізнес значно складніше, ніж репутацію. Вперше за три роки «Інтерпайп» – у мінусі за ключовими напрямами: виплавка сталі в 2019-му впала на 4%, до 855 000 тонн, а виробництво труб – на 13%, до 587 000 тонн.

Підвела зовнішня кон’юнктура: експортується майже 80% продукції. Європа тисне квотами на труби, не захистила навіть укладена 2018 року угода із французьким гігантом Vallourec. «Інтерпайп» скоротив постачання безшовних і зварних труб до ЄС на 16%.

Коротка біографія:

1990 рік. Створив компанію «Інтерпайп»

1996 рік. Стає жертвою викрадення. Злочинці зажадали за нього викуп $5 млн

2007 рік. Об’єднав усі свої активи в корпорації Eastone Ggroup

2013 рік. Приєднався до giving pledge, зобов’язавшись інвестувати половину або більше своїх статків у благодійні проєкти

Угода: продав банк «Кредит-Дніпро» Олександру Ярославському

Поруч в рейтингу «Топ-20 найбагатших 2022 року»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд