Завершився процес передачі в управління державному парку-пам’ятці «Межигір’я» активів, арештованих у межах кримінальної справи щодо президента-втікача Януковича. Про це повідомила пресслужба Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Комісія виявила понад 500 цінних обʼєктів рухомого майна, які раніше не були описані.
Деталі
- Впродовж двох місяців на території обʼєкта працювала спеціальна комісія. Після цього було підписано документи про передачу державного майна в управління державному парку-пам’ятці «Межигір’я».
- Місія громадської організації «НПУ Межигір’я» зі зберігання Межигір’я завершена, йдеться у повідомленні ГО. Парк під керівництвом ГО більше не працює і не несе відповідальності за майно та стан парку, повідомила організація.
- Зобов’язання з налагодження подальшої роботи парку та відповідальність за збереження схоронності майна та життя тварин взяла на себе державна установа парк-пам’ятка «Межигір’я».
- За час роботи комісії було перевірено наявність та оглянуто всі арештовані активи та майно, які знаходяться на території парка-пам’ятки. Загальна кількість оглянутого комісією рухомого майна складає понад 25 000 одиниць, яке розміщено у 121 будівлях та спорудах.
- Найбільший за кількістю рухомого майна об’єкт – музей «Хонка». Ця будівля загальною площею 3100 кв.м є головною спорудою парку-пам’ятки, налічує 76 приміщень та понад 3600 одиниць рухомого майна.
- Також комісія виявила понад 500 цінних обʼєктів рухомого майна, які раніше не були описані. Зокрема, це витвори мистецтва, ікони, вітражі у церкві, барельєфи, предмети інтерʼєру, люстри та інше, а також обʼєкти управління системами водопостачання та опалення, тобто цінне майно, яке також буде стягнуто в дохід держави.
- З моменту офіційного відкриття всі надходження від функціонування державного «Межигір’я» надходитимуть в державну скарбницю.
Контекст
У березні 2023 року Кабмін передав в управління Фонду держмайна конфісковані активи президента-втікача Януковича, в тому числі на території урядової резиденції «Межигір’я».
Уряд прийняв розпорядження на підставі рішення Вищого антикорупційного суду від 12 грудня 2022 року і постанови Апеляційної палати цього ж суду від 4 січня 2023 року.
Повний перелік арештованого майна президента-втікача становить 13 пунктів рухомого та нерухомого майна, 537 пунктів активів, які належать до історико-культурних і матеріальних цінностей, і займає 100 сторінок.
Дані, оприлюднені на сайті Вищого антикорупційного суду, свідчать, що загальна вартість майна складає понад близько €18,7 млн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.