Категорія
Новини
Дата

РФ знову уникла дефолту. Інвестори почали отримувати виплати у доларах за євробондами – Bloomberg

Виплати мінфіну РФ за двома випусками євробондів почали надходити власникам паперів, пише Bloomberg з посиланням на трьох співрозмовників серед інвесторів. Вони кажуть, що гроші надійшли до їхніх депозитарних банків.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Цього разу РФ вдалося уникнути дефолту, пише видання. Як мінімум один великий міжнародний кліринговий центр отримав і провів платіж за євробондами, повідомили джерела. Грейс-період за цими облігаціями закінчувався 4 травня.
  • Ускладнення з платежами є результатом широкомасштабних фінансових і економічних санкцій, накладених на РФ після того, як вона вторглася в Україну.
  • Росія намагалася обійти санкції, виплачуючи купон в рублях, але це не дозволялося за умовами випуску облігацій. Потім, коли до дефолту залишалося всього кілька днів, уряд РФ заплатив $564,8 млн за євробондами з погашенням у 2022 році та $84,4 млн за облігаціями з погашенням у 2042 році.
  • Наразі санкції США охоплюють широке виключення для виплат за суверенними облігаціями. Це закінчиться 25 травня, і управління з контролю за іноземними активами Казначейства США (OFAC) не повідомило, чи буде воно продовжено. 
  • «25 травня – наступна перешкода. Якщо OFAC не продовжить цей дозвіл, вони не зможуть здійснювати платежі», – сказав Річард Бріггс, фінансовий менеджер GAM Holdings.

Контекст

Центробанк РФ через санкції втратив доступ до частини своїх золотовалютних резервів. РФ не може розпоряджатися приблизно половиною своїх резервів, це близько $300 млрд.

У середині березня РФ вперше уникнула дефолту. Американський Citibank 16 березня виплатив купон у валюті. Це сталося завдяки тому, що мінфін США частково розблокував рахунки РФ, дозволивши до 25 травня платити з них інвесторам у суверенні єврооблігації Росії.

Мінфін РФ 29 квітня повідомив, що виплатив купон і погасив номінал з облігацій випуску «Росія-2022» та виплатив купон з облігацій «Росія-2042». За даними Bloomberg, міністерство використало для виплати внутрішні доларові резерви і залучило для платежу банк «Дом.РФ», який не потрапив під санкції.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні