Категорія
Новини
Дата

Росія блокує у Чорному морі понад 90 суден із продовольством

Військово-морські сили РФ блокують у Чорноморському регіоні понад 90 цивільних суден, призначених для перевезення зерна та іншого продовольства, заявила перша заступниця держсекретаря США Венді Шерман на засіданні Радбезу ООН, пише «Укрінформ».

Ключові факти

  • Наслідки війни відчуваються далеко за межами України та безпосередньо впливають на глобальну продовольчу безпеку.
  • Російські ВМС блокують доступ до українських портів, чим, фактично припиняють експорт зерна. Відповідно до звітів, вони не дозволяють вийти в Середземне море приблизно 94 суднам, які перевозять продовольство для світового ринку, зауважила Шерман.
  • Багато вантажовідправників не наважуються відправляти свої судна в Чорне море, навіть у російські порти, з огляду на небезпеку, яка походить від РФ.

Ключова цитата

«Близько 30% світового експорту пшениці зазвичай припадає на Чорноморський регіон, а також 20% кукурудзи та 75% соняшникової олії. Однак РФ розбомбила щонайменше три цивільні судна, які перевозили товари з чорноморських портів по всьому світу, включно з одним, зафрахтованим агрокомпанією», – сказала Венді Шерман. 

Контекст

Російське вторгнення в Україну посилило продовольчу кризу на Близькому Сході та в Північній Африці, свідчать дані Human Rights Watch. Зокрема, Ліван отримує 80% пшениці з України; Єгипет закуповує пшеницю, а також великі обсяги олії; Лівія імпортує понад 40% пшениці з України; Ємен – не менше 27%. Крім того, влада північно-західної Сирії забезпечує регіон пшеницею і борошном, закупленим через Туреччину, але остання також імпортує 90% пшениці з України.

Матеріали по темі