Категорія
Новини
Дата

Росія блокує у Чорному морі понад 90 суден із продовольством

Військово-морські сили РФ блокують у Чорноморському регіоні понад 90 цивільних суден, призначених для перевезення зерна та іншого продовольства, заявила перша заступниця держсекретаря США Венді Шерман на засіданні Радбезу ООН, пише «Укрінформ».

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Наслідки війни відчуваються далеко за межами України та безпосередньо впливають на глобальну продовольчу безпеку.
  • Російські ВМС блокують доступ до українських портів, чим, фактично припиняють експорт зерна. Відповідно до звітів, вони не дозволяють вийти в Середземне море приблизно 94 суднам, які перевозять продовольство для світового ринку, зауважила Шерман.
  • Багато вантажовідправників не наважуються відправляти свої судна в Чорне море, навіть у російські порти, з огляду на небезпеку, яка походить від РФ.

Ключова цитата

«Близько 30% світового експорту пшениці зазвичай припадає на Чорноморський регіон, а також 20% кукурудзи та 75% соняшникової олії. Однак РФ розбомбила щонайменше три цивільні судна, які перевозили товари з чорноморських портів по всьому світу, включно з одним, зафрахтованим агрокомпанією», – сказала Венді Шерман. 

Контекст

Російське вторгнення в Україну посилило продовольчу кризу на Близькому Сході та в Північній Африці, свідчать дані Human Rights Watch. Зокрема, Ліван отримує 80% пшениці з України; Єгипет закуповує пшеницю, а також великі обсяги олії; Лівія імпортує понад 40% пшениці з України; Ємен – не менше 27%. Крім того, влада північно-західної Сирії забезпечує регіон пшеницею і борошном, закупленим через Туреччину, але остання також імпортує 90% пшениці з України.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні