Категорія
Новини
Дата

Росія планує встановлювати своє управління в компаніях, де власником 25% акцій є нерезидент

Банк Росії погодив законопроєкт від Мінекономрозвитку РФ щодо зовнішнього управління та націоналізації компаній та банків, які виходять з РФ через розпочату агресором війну проти України. Про це стало відомо російському агентству Інтерфакс.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти:

  • Центробанк РФ погодив документ, який дозволяє встановлювати зовнішнє управління у великих компаніях із іноземною участю, які після 24 лютого 2022 року заявили про припинення діяльності.
  • За проєктом, зовнішнє управління можна встановлювати в організаціях, де власником 25% акцій або контролюючою особою є нерезидент, повʼязаний з недружньою державою. 
  • У таких компаніях суд зможе призначати зовнішню адміністрацію від імені держкорпорації «ВЕБ.РФ» або Агентства зі страхування вкладів (АСВ). 
  • Після цього за три – шість місяців на базі активів колишньої структури має бути створена нова організація та продана з торгів під зобовʼязання зберегти 2/3 штату та продовжувати діяльність не менше року. Якщо інвесторів не знайдеться, то покупцем виступить держава РФ.
  • Проте у ЦБ РФ наполягають на розширенні поняття зовнішнього управління до можливості тимчасово обмежувати участь іноземців в управлінні. 
  • Під зовнішнє управління можуть підпадати і фінансові організації, тоді функції зовнішньої адміністрації у ній виконуватиме АСВ. За проєктом, під час заміщення активів організації з урахуванням її майна створюється нове господарське товариство, яке далі продається на торгах. 

Контекст:

Російська прокуратура пригрозила західним компаніям, зокрема McDonaldʼs та IBM, арештами керівництва та конфіскацією майна за вихід з країни та критику влади. До списку компаній, які можуть націоналізувати, потрапили Volkswagen, Apple, IKEA, Microsoft, IBM, Shell, McDonaldʼs, Porsche, Toyota, H&M тощо.

Вашингтон застеріг від націоналізації та заявив, що «будь-яке беззаконне рішення Росії про арешт активів цих компаній в кінцевому підсумку призведе до ще більшого економічного болю для Росії».

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні