Категорія
Новини
Дата

Росія планує встановлювати своє управління в компаніях, де власником 25% акцій є нерезидент

1 хв читання

Банк Росії погодив законопроєкт від Мінекономрозвитку РФ щодо зовнішнього управління та націоналізації компаній та банків, які виходять з РФ через розпочату агресором війну проти України. Про це стало відомо російському агентству Інтерфакс.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти:

  • Центробанк РФ погодив документ, який дозволяє встановлювати зовнішнє управління у великих компаніях із іноземною участю, які після 24 лютого 2022 року заявили про припинення діяльності.
  • За проєктом, зовнішнє управління можна встановлювати в організаціях, де власником 25% акцій або контролюючою особою є нерезидент, повʼязаний з недружньою державою. 
  • У таких компаніях суд зможе призначати зовнішню адміністрацію від імені держкорпорації «ВЕБ.РФ» або Агентства зі страхування вкладів (АСВ). 
  • Після цього за три – шість місяців на базі активів колишньої структури має бути створена нова організація та продана з торгів під зобовʼязання зберегти 2/3 штату та продовжувати діяльність не менше року. Якщо інвесторів не знайдеться, то покупцем виступить держава РФ.
  • Проте у ЦБ РФ наполягають на розширенні поняття зовнішнього управління до можливості тимчасово обмежувати участь іноземців в управлінні. 
  • Під зовнішнє управління можуть підпадати і фінансові організації, тоді функції зовнішньої адміністрації у ній виконуватиме АСВ. За проєктом, під час заміщення активів організації з урахуванням її майна створюється нове господарське товариство, яке далі продається на торгах. 

Контекст:

Російська прокуратура пригрозила західним компаніям, зокрема McDonaldʼs та IBM, арештами керівництва та конфіскацією майна за вихід з країни та критику влади. До списку компаній, які можуть націоналізувати, потрапили Volkswagen, Apple, IKEA, Microsoft, IBM, Shell, McDonaldʼs, Porsche, Toyota, H&M тощо.

Вашингтон застеріг від націоналізації та заявив, що «будь-яке беззаконне рішення Росії про арешт активів цих компаній в кінцевому підсумку призведе до ще більшого економічного болю для Росії».

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні