Росія пригрозила збивати комерційні західні супутники за допомогу Україні /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Росія пригрозила збивати комерційні західні супутники за допомогу Україні

Shutterstock

У Росії заявили, що комерційні супутники США та їх союзників можуть стати «законними цілями» для Росії, якщо вони будуть залучені до війни в Україні, пише Reuters із посиланням на заяву представника МЗС Росії.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про "Нову пошту".

Ключові факти

  • Заступник голови департаменту МЗС РФ з питань нерозповсюдження та контролю над озброєннями Костянтин Воронцов повідомив ООН, що «Сполучені Штати та їх союзники намагаються використати космос для посилення західного панування».
  • «Квазіцивільна інфраструктура може бути законною метою для удару у відповідь», – каже Воронцов.
  • За його словами, використання західних супутників для допомоги українським воєнним зусиллям було «надзвичайно небезпечною тенденцією».
  • «Йдеться про залучення компонентів цивільної космічної інфраструктури, зокрема комерційної, США та їх союзниками до збройних конфліктів», – повідомив Воронцов.
  • Він вважає, що використання Заходом таких супутників для підтримки України було «провокаційним». Воронцов не згадав будь-яких конкретних супутникових компаній, хоча мільярдер Ілон Маск заявив раніше цього місяця, що його компанія SpaceX продовжить фінансувати свій інтернет-сервіс Starlink в Україні.

Контекст

З кінця лютого інтернет від SpaceX в Україні працював без дотримання юридичних формальностей. Супутники Starlink підтримують роботу критичних енергетичних і телекомунікаційних обʼєктів, закладів охорони здоровʼя та навіть аграріїв, а також повертають до життя деокуповані території.

Навесні супутникові інтернет-термінали Starlink, створені компанією SpaceX, стали життєво важливим джерелом звʼязку для українських військових, даючи їм змогу боротися і залишатися на звʼязку.

Сьогодні в Україні працюють близько 20 000 супутників Starlink.

У вересні SpaceX Ілона Маска надіслала листа до Пентагону, що більше не може фінансувати Starlink для України. Компанія оцінила потребу у фінансуванні в $120 млн до кінця 2022-го і $400 млн – у наступному році.

Ілон Маск підтвердив, що SpaceX хоче відмовитися від фінансування Starlink в Україні. Він додав, що виконує «рекомендації експосла України в Німеччині Мельника – «йти до біса».

Наступного дня Маск у Twitter написав, що компанія все-таки продовжить фінансування Starlink в Україні. За словами Маска, SpaceX втрачає по $20 млн на місяць на обслуговуванні Starlink в Україні, проте не буде відмовлятися від надання послуг.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні