Категорія
Новини
Дата

Ілон Маск заявив, що продовжить фінансувати Starlink в Україні

Американський мільярдер, голова SpaceX Ілон Маск заявив, що продовжить фінансувати Starlink для України. Раніше компанія SpaceX Ілона Маска заявляла, що більше не може платити за критично важливі супутникові послуги Starlink в Україні, та просила Пентагон узяти ці витрати на себе.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • «Чорт з ним… попри те, що Starlink досі втрачає гроші, а інші компанії отримують мільярди доларів платників податків, ми просто будемо продовжувати безкоштовно фінансувати уряд України», – заявив він.

Контекст

Навесні супутникові інтернет-термінали Starlink, створені компанією SpaceX, стали життєво важливим джерелом звʼязку для українських військових, даючи їм змогу боротися і залишатися на звʼязку.

На сьогодні Україні було передано близько 20 000 супутників Starlink, і Маск у пʼятницю написав у Twitter, що «операція коштувала SpaceX $80 млн, і до кінця року перевищить $100 млн».

Нині ж SpaceX попередила Пентагон, що може припинити фінансування Starlink в Україні, якщо тільки американські військові не виділятимуть десятки мільйонів доларів на місяць.

Документи, отримані CNN, показують, що минулого місяця SpaceX надіслала листа до Пентагона, в якому йшлося, що вона більше не може продовжувати фінансувати службу Starlink, як досі. У листі також міститься прохання до Пентагону взяти на себе фінансування Starlink, яке, як стверджує SpaceX, коштуватиме понад $120 млн до кінця року і може коштувати близько $400 млн протягом подальших 12 місяців.

Згідно з даними SpaceX, наданими Пентагону, близько 85% із 20 000 терміналів в Україні були оплачені або частково сплачені такими країнами, як США та Польща, або іншими організаціями. Ці організації також оплачували близько 30% підключення до інтернету, яке, за словами SpaceX, коштує $4500 на місяць за одиницю сервісу. Маск написав у Twitter, що загалом в Україні близько 25 000 терміналів.

Наприкінці квітня SpaceX зареєструвала офіційне представництво – ТОВ «Старлінк Україна», а 9 червня отримала ліцензію оператора. Водночас компанія вирішила відкрити замовлення для всіх охочих, прямо доставляючи термінали користувачам.

Станом на початок літа в Україні працювали понад 12 000 терміналів Starlink, отримані від SpaceX, міністрів цифрової трансформації країн ЄС та партнерів, розповів у червні Forbes міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Супутники Starlink підтримують роботу критичних енергетичних і телекомунікаційних обʼєктів, закладів охорони здоровʼя та навіть аграріїв, а також повертають до життя деокуповані території.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні