Категорія
Новини
Дата

Росіяни намагалися відправити 27 000 тонн вкраденого в Україні зерна до Єгипту

Російське судно завантажило в тимчасово окупованому Криму 27 000 тонн зерна й намагалося продати його Єгипту, але після відмови змінило напрямок на Ліван та Сирію. Про це спершу повідомив портал «Миротворець» з посиланням на дані трекінгової системи суден MarineTraffic, інформацію підтвердили в уряді на запит Економічної правди.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Судно «Матрос Позинич» завантажило 27 000 тонн зерна в окупованому Криму і прямувало з ним до єгипетського порту Александрія. «Матрос Позинич» входить до підсанкційної «Обʼєднаної суднобудівної корпорації».
  • Судно пройшло Босфор 23 квітня і вирушило до Керченської протоки, після чого до 27 квітня перебувало в Керченській протоці на якірній стоянці порту Кавказ без вантажних операцій. 27 квітня судно вимкнуло АІС (автоматичну систему ідентифікації, яка має бути ввімкненою для всіх суден згідно міжнародних морських правил).
  • 28 квітня «Матрос Позинич» помітили в окупованому Севастополі біля зернового термінала «Стивідорної компанії «Авліта», яка в російських реєстрах значиться як «Авал». 30 квітня судно рушило в напрямку порту Александрії (Єгипет).
  • Міністерство закордонних справ України у коментарі ЕП підтвердило інформацію про вивезені 27 000 тонн зерна. Речник МЗС Олег Ніколенко підкреслив, що українські дипломати завадили Росії доставити це зерно в Александрію. 
  • «За нашою інформацією, нині російська сторона спрямувала судно із зерном, вкраденим на півдні України, в бік Лівану та Сирії. МЗС вже звернулося до ліванських та сирійських органів, аби вони арештували крадений вантаж, якщо російський сухогруз зайде в їхні порти», – повідомив Ніколенко.

Контекст

Російські війська вкрали кілька сотень тисяч тонн зерна на окупованих ними територіях України, заявив у суботу заступник міністра сільського господарства України Тарас Висоцький, пише Reuters.

Виступаючи на українському національному телебаченні, Висоцький висловив занепокоєння тим, що більша частина з 1,5 млн тонн зерна, яке зберігається на окупованій території, також може бути вкрадена російськими військами.

Луганська ОВА повідомила, що з області російські загарбники вивезли або знищили близько 100 000 тонн зерна, сівбу не розпочато.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні