Категорія
Новини
Дата

Ровер NASA Perseverance вперше перетворив вуглекислий газ з атмосфери Марса на кисень

Шестиколісний ровер NASA Perseverance уперше перетворив на кисень вуглекислий газ з атмосфери Червоної планети. Це може відкрити шлях для забезпечення космонавтів на Марсі повітрям у майбутньому.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Перетворити вуглекислий газ на кисень зміг експериментальний прилад розміром із тостер, прикріплений до Perseverance, який називається Mars Oxygen In-situ Resource Utilization Experiment (MOXIE).
  • Атмосферу Марса на 96% становить вуглекислий газ. MOXIE працює шляхом відділення атомів кисню від молекул вуглекислого газу, які складаються з одного атома вуглецю та двох атомів кисню. В атмосферу Марса потрапляє відхідний продукт – чадний газ.
  • Процес перетворення вимагає високого нагрівання – температура сягає приблизно 800°C.
  • MOXIE добув близько 5 г кисню. Цього достатньо, аби космонавт дихав протягом 10 хвилин. Загалом, MOXIE може генерувати до 10 г кисню на годину.
  • NASA зазначає, що отримання кисню з атмосфери дасть змогу в майбутньому виробляти ракетне паливо на Марсі. Це необхідно для повернення астронавтів з поверхні Марсу.
  • Виведення чотирьох космонавтів з марсіанської поверхні потребувало би приблизно 7 метричних тонн ракетного палива та 25 метричних тонн кисню. При тому що космонавтам, які теоретично працюватимуть на Марсі рік, буде потрібно 1 метричну тонну.

Контекст 

Ровер Perseverance, який NASA відправили на Марс, успішно здійснив посадку 18 лютого о 22:55 за київським часом, через сім місяців після запуску з Землі. Він уперше збере зразки ґрунту для доставки на Землю.

Perseverance оснащено двома мікрофонами, які дали змогу вперше в історії записати звуки на Марсі. Також є 23 камери і сім наукових приладів, які дадуть можливість досліджувати ґрунт на вміст мікроорганізмів. Також ровер оснастили вертольотом Ingenuity. 19 квітня він здійснив перший в історії людства керований політ на іншій планеті.

У довгостроковій перспективі мета Perseverance – проїхати на північний захід. Там, на думку вчених, розташована дельта річки, яка 3,5 млрд років тому впадала в Єзеро. Саме там очікується наявність усіх необхідних компонентів для виникнення життя. Perseverance має взяти зразки органічних речовин та мінералів. Вони будуть заховані в герметичній капсулі для майбутньої місії повернення на Землю, яка попередньо запланована на 2026 рік.

Загальна вартість ровера Perseverance склала $2,7 млрд, пише The New York Times. Місія Mars 2020 Perseverance є частиною програми NASA щодо дослідження Місяця і Марсу – Artemis.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні