Категорія
Новини
Дата

Платежі за електроенергію досягли рівня 55%, у перший тиждень війни було 30% – ДТЕК

У перший тиждень війни платежі за електроенергію були приблизно на рівні 30% загалом по країні, але ситуація почала вирівнюватися і зараз середній рівень зборів становить близько 55%. Про це в інтервʼю «Економічній правді» повідомив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Ключові факти

  • «У перший тиждень війни платежі були близько 30% загалом по країні. Сьогодні ситуація почала вирівнюватись. Звичайно, вона відрізняється залежно від регіонів, не можна порівнювати західні регіони та східні з дисципліни платежів», – сказав Тімченко.
  • Нині середній рівень зборів близько 55%. «Я припускаю, що далі зростання платежів триватиме», – додав він.
  • Обсяг споживання електроенергії на 35% нижчий за довоєнний. «Ця причина в сумі з падінням зборів за електроенергію і призвела до того, що розрив ліквідності на енергоринку України становить близько $300 млн на місяць», – розповів Тімченко.

Контекст

Через війну споживання електроенергії зменшилось, а погодні умови сприяють його подальшому падінню, повідомляв раніше голова правління ПрАТ «НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. «Зараз ми вже поступово виходимо з осінньо-зимового в літній період. Тобто дефіцит електроенергії змінився профіцитом. Це означає, що українська енергосистема має великий резерв потужності, який може бути задіяний, якщо в разі руху фронту чи через обстріли якась станція вийде з ладу або перестане генерувати електроенергію», – розповідав Кудрицький в інтервʼю «Інтерфакс-Україна».

Резерви, за його словами, дозволять замістити потужності навіть найбільшого енергетичного обʼєкта України – Запорізької АЕС, яка наразі перебуває в окупації.

Україна на початку війни приєдналася до енергомережі Європи ENTSO-E, завдяки чому електроенергія, що виробляється в Україні, зможе реалізовуватися на європейському ринку. Міністр фінансів Болгарії Асен Васильєв висловив готовність внести до порядку денного уряду розгляд питання про закупівлю виробленої Україною електроенергії.

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні