Категорія
Новини
Дата

Розробник аеротаксі Joby Aviation вийде на біржу з оцінкою $6,6 млрд

Американський стартап Joby Aviation, який розробляє електричне аеротаксі з вертикальним зльотом і посадкою, планує вийти на Нью-Йоркську біржу. Оцінка компанії становить $6,6 млрд, а до складу правління увійде співзасновник LinkedIn Рейд Хоффман, пише The Verge.

Аеротаксі Joby Aviation. /Trevor Jolin

Аеротаксі Joby Aviation. Фото Trevor Jolin

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Joby Aviation вийде на IPO шляхом злиття з Reinvent Technology Partners – компанією з придбання спеціального призначення (SPAC).
  • Reinvent Technology Partners належить співзасновнику LinkedIn Рейду Хоффману й засновнику Zynga Марку Пінкусу.
  • За підсумками угоди Joby Aviation отримає $1,6 млрд – $690 млн надійдуть від Reinvent, $835 млн – від приватних інвесторів.
  • Joby Aviation планує почати комерційні польоти в 2024 році.
  • Очікується, що виробництво аеротаксі коштуватиме близько $1,3 млн, а в майбутньому ця сума може скоротитися вдвічі.
  • Joby також прогнозує, що кожне аеротаксі приноситиме дохід у розмірі $2,2 млн на рік.

Контекст

Компанію Joby Aviation заснував 2009 рокуі винахідник Джоб Бевірта. 2018 року Joby оголосив, що залучив $100 млн від різних інвесторів, включаючи венчурні підрозділи Intel, Toyota і JetBlue. Гроші допомогли профінансувати розробку прототипу аеротаксі.

У січні 2020 року в розробку електричних аеротаксі Joby Aviation інвестувала $394 млн компанія Toyota. У грудні того ж року Uber домовилася про продаж Joby Aviation свого підрозділу «літаючих» таксі Uber Elevate.

На відміну від інших компаній, які наразі будують літаки з електричним вертикальним зльотом і посадкою (eVTOL), Joby тримала більшу частину свого проєкту в секреті. Напередодні виходу на біржу компанія опублікувала відео польоту аеротаксі. За даними Joby, воно розвиває максимальну швидкість близько 320 км/год, без підзарядки може пролетіти близько 240 км і є в 100 разів тихішим, ніж звичайний літак. 

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні