Уряд Румунії додав яйця та м’ясо птиці до переліку товарів, які можна ввозити з України лише за ліцензією. Рішення було ухвалене після обговорення з представниками птахівничої галузі урядом Румунії 9 жовтня, пише Euractive.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Деталі
- Румунські виробники мʼяса птиці зіткнулися з «серйозною проблемою» через імпорт яєць і мʼяса птиці з України, які продаються за цінами, значно нижчими за собівартість місцевого виробництва, заявив міністр сільського господарства Флорін Барбу.
- Як член ЄС Румунія повинна дотримуватися певних виробничих вимог у секторі птахівництва, тому що витрати представників птахівничої галузі «на 30% вищі, ніж в Україні», – додав Барбу.
Контекст
Експорт з України до Румунії за підсумками 2023 року становить $3,8 млрд ($1,5 млрд 2021-го і $3,9 млрд 2022 року), 11,7 млн т (3,4 млн т 2021-го та 11 млн т 2022-го), за даними Держмитслужби.
Імпорт із Румунії до України зріс за підсумками 2023 року до $1,6 млрд (із $0,8 млрд 2021-го та $1,5 млрд 2022 року), у товарному вираженні – до 1,1 млн т (500 000 т 2021-го та 1,1 млн т за 2022-й).
Рік тому Румунія запровадила ліцензії на імпорт зернових та олійних культур з України й Молдови. Цей захід, запроваджений у жовтні минулого року, було продовжено.
Він передбачає, що лише румунські компанії, що займаються виробництвом олії та жирів, борошномельним виробництвом, виробництвом кормів для тварин та тваринництвом, мають право імпортувати сільськогосподарську продукцію з України або Молдови. У списку товарів, які можна ввозити в Румунію з України лише за ліцензією – крупи, насіння, борошно, цукор.
Наприкінці вересня Болгарія попросила Єврокомісію призупинити імпорт яєць з України.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.